Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Трупът като храна?

Трупът като храна?

  • 07.12.15 10:17#1СтейсиСтейсиЧиракРегистрация: 07.12.15Град: Велико ТърновоОтговори: 45Трупът като храна?Ядете ли месо? Ако да - защо?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.15 04:48#2Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Трупът като храна?Аз ям,а ти?
    :evil:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.01.16 08:48#3Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Трупът като храна?Кое точно те притеснява в яденето на месо?ОтговорОтговор с цитат
  • 10.01.16 12:38#4Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Трупът като храна?Разбира се - месото съдържа хранителни вещества, които ги няма в растенията. Пък и яденето на месо е личен избор.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.01.16 12:52#5Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Трупът като храна?Освен това да си набавиш всички аминокиселини само с продукти от растителен произход е изключително трудна задача.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 01:41#6Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Трупът като храна?Жалко, че и животните нямат този избор - дали искат да бъдат изядени, или не. :cry:
    Мен най-вече ме притеснява моралната страна на темата, а на вредите върху тялото не мисля да се спирам тук (отворила съм специална тема, ако представлява интерес за вас). Аз лично не бих отнела живота на никое живо същество, нито пък бих желала някой да го прави заради мен.
    И да ви кажа, от тийнейджърските си години не ям месо и нищо не ми липсва, както и на много мои познати и приятели, така че смятам това с "необходимите вещества" за доста... измислен... аргумент..., при всичката информация, до която имаме възможност да се доберем в 21-ви век. :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 10:26#7Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Трупът като храна?Аз съм за хуманното отношение към животните, но също така смятам, че е необходим приемът на месо и животински продукти. ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 10:18#8Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Трупът като храна?Няма как да има хуманно отношение, когато има убийство. Гледала съм толкова много клипове за това как се отнасят с животните, които се отглеждат за месо, как ги убиват, как ги одират живи и т.н. Всеки човек, който обича животните и гледа подобни зверства, няма как да не се откаже да е част от системата.
    В крайна сметка кучето и прасето са различни по външните си белези, но и най-вече по нашето отношение към тях. Някъде се яде свинско, агнешко, кучешко, конско и за всяка страна, кояо ги "употребява", това е съвсем нормално.
    Но за мен не е. Особено бебетата животни, които са еднакво безпомощни и нуждаещи се от грижа точно както нашите деца, да бъдат убивани и изяждани...

    Аз съм сигурна, че 90 % от хората никога сами не биха отнели живот и проблемът е в това как обществото се "възпитава" от рекламата. И всичко това с цел някой да се облагодетелства на чужд гръб.
    Тук идва следващият ми въпрос. Убивали ли сте животни?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 02:14#9Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Трупът като храна?Може би всичко е въпрос на възприятие. Защото не съм и не си представям да отнема живот на някоя животинка, за да се нахраня. Дори, ако съм видяла животното живо, а след това ми го сервират, категорично отказвам да го ям. Но както вече казах по-горе, това е въпрос на личен избор. Аз хапвам месо, доста ограничено, но все пак не съм го изключила от менюто си.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 07:36#10Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Трупът като храна?Не не съм убивала животни, освен мухи.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 06:53#11Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Трупът като храна?Ям месо, защото ми е вкусно.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 07:14#12Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Трупът като храна?Ям,разбира се.Това е нещо нормално,това е хранителна верига.Едно от нещата,което ме дразнеше в предаването ,,Фермата,, бе превзетото отношение за това да не се колят животни и т.н.Я моля ви се.От както съшествува света се ядат животни,а това,че сега е ,,модерно,, да не се яде месо си е право на хората,който не го консумират.Не мога да се съглася обаче, че не им лиспва нищо или,че заменяли тези вещества с други,който се съдържат в ратителни и семена,защото не е същото.Не съм убивала животно,защото не ми се е налагало,но съм гледала и си е съвсем в реда на нещата.Обичам животните,но за някой това е целта им на същяствуване-да станат храна.Едно прасе например за какво е ,ако не да се изяде после.Да си го гледате,да има прасенца и т.н.докато в крайна сметка то пак ще умря.То няма друг смисъл на живот.То няма работа,то не строй къпи,то не разсъждава и т.н. ражда се,живее до определена възраст и след това се коли,за да храни нас.Ние съшествуваме благодарение на животните.То по тази логика растенията също имат душа.Аз гледах подправки и много им се радвах,но в крайна сметка са ми нужни за ядене,късам ги,готвя ги и ги ям.Това е живота.Ако е за въпрос и човек ще убия без да ми мигне окото,ако се налага,не само животно Но това е друга тема,да не задълбаваме ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 07:24#13Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Трупът като храна?Животните не съществуват, за да служат на хората , нито пък на веганите или вегетарианците им липсва нещо - доказателства са всички хора, млади и свръх стари, които не употребяват месо и други животински продукти. И не винаги хората са се хранили с месо - пример - гетите са били вегетарианци.
    Ако животните бяха създадени, за да се храните с тях, нямаше да имате нужда да ги сготвяте.
    По Вашата логика за разума и умствено изостаналите може да ги изяждаме, защото те не са по-разсъдливи от едно животно.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.01.16 08:39#14Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Трупът като храна?Аз съм яденето на месо, но само толкова, колкото е необходимо за организма. Има далеч по-големи извращения спрямо животните като лова им за удволоствие, коридите, жертвоприношенията и тн.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.01.16 08:47#15Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Трупът като храна?А ако се уверите, че не е необходимо? ОтговорОтговор с цитат
  • 20.01.16 01:25#16Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Трупът като храна?Доста бих помислила, дали е необходимо или го правя по навикОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest