Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Ястия за пържене без пържене

Ястия за пържене без пържене

  • 10.01.16 04:31#1МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340Ястия за пържене без пърженеСлучвало ли ви се е да ви се яде нещо, което е пържено, но да не ви се занимава да пържите, а пък в същото време искате да постигнете същият вкус? Аз лично съм така с пържените картофки. Напоследък им намерих цаката как във фурна да имат същият вкус като пържените.

    След като ги нарежа, ги накисвам хубаво, за да им падне нишестето и след това ги нареждам в тава върху хартия за печене. Слагам им сол и повечко олио и ги пускам на вентилатор. Когато са готови от едната страна, ги обръщам с помощта на хартията и вкусът им след това е като на пържените.

    Ако и вие имате сполучливи опити с други храни, моля споделете ги. Искам да подчертая, че темата не е за готвене без или с по-малко мазнина, а идеята ми е просто да се избегне досадното пържене и постоянното висене над котлона
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.16 11:04#2ViktoriqViktoriqЧиракРегистрация: 26.01.16Град: ВарнаОтговори: 205от: Ястия за пържене без пърженеСупер идея. :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 08:20#3Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ястия за пържене без пърженепилешки хапки с корнфлейкс, дробчета, кюфтета от тиквички това се сещам, че вече не пържа, а все във фурната правяОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 09:06#4ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Ястия за пържене без пърженевредно но е вкусно две мнения няма ,не мога все да пека във фурна налага се и да пържаОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.18 10:17#5justsavagejustsavageНовакРегистрация: 27.06.18Град: МонтанаОтговори: 192от: Ястия за пържене без пърженефалафелиОтговорОтговор с цитат
  • 25.07.18 05:18#6Моника ИвановаМоника ИвановаГотвачРегистрация: 18.07.18Град: ОвчаровоОтговори: 75от: Ястия за пържене без пърженеОпределено фурната е по-полезна и трябва да избягваме пърженето.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest