Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Приготвяне на бебешка храна!

Приготвяне на бебешка храна!

  • 12.01.16 03:52#1Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574Приготвяне на бебешка храна!Здравейте, много бих искала да попитам, понеже имам бебенце на 6 месеца, а имаме проблеми с храненето (не иска да яде друго освен мляко) Вие майки какви домашни пюренца и манджички сте приготвяли? Аз опитах няколко неща, но все не иска Дали не ги приготвям,като хората :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 08:54#2Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Приготвяне на бебешка храна!Аз по принцип съм почнала захранване от 4 месец с пюрета от магазина. В домашни условия й давам например домашно кесло мляко с бисквити, Попара /хляб, сирене и малко масло/, леки супички с бульон. от време на време например аз като ям нещо му давам по малко да пробва, като го омеквам леко. Все пак още не може да дъвче както трябва.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 12:41#3Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Приготвяне на бебешка храна!Картофена крем супичка. Домашни кремчета. Ако искаш опитай първо с нещо сладичко - млечен крем например.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 01:19#4Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Приготвяне на бебешка храна!Започни наистина с нещо сладичко,било то и плодово пюре.Ако детето не иска ,остави го.След седмица пробвай пак.Не го насилвай!Може би още не е готово за друга храна.Моята е на 1год. и 3 месеца и още си яде мляко.Исках да започне да вечеря с нас,супа,пюре,каша или каквото е било,но тя самата не иска.Покрай нас яде какво ли не ,но след баня търси шишето с млякото.И заспива спокойна! :love: :love: Бебешка му работа!Поставям се на тяхно място:Не можеш да говориш,нямаш зъби и куп още неща.Не им е лесно и на тях душинките милички! :love: :love:ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 01:32#5Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Приготвяне на бебешка храна!Аз започнах с варена тиква, защото е по-сладичка и по мъничко - първия ден 1-2 лъжички и постепенно започнах да увеличавам. Имай в предвид, че тиквата разхлабва. След това направих варен морков и пак така постепенно захранвах, после картоф и така започнах да изреждам зеленчуци.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 11:52#6Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Приготвяне на бебешка храна!Моята бебка я захраних на 5 месеца, с по 3-4 лъжички пюре от магазина, но само с плодово, зеленчуковото изобщо не го иска, стигнахме до цяло пюре на ядене, но вече не го иска изобщо, а киселото млеко и да е много гладна не го иска, та си ядем още фризолак.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 11:55#7Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Приготвяне на бебешка храна!Пробвах и домашни пюрета, но и тях не ги иска, яде по 2-3 лъжички и не иска повече, стисне устата и не иска.ОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 08:18#8Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Приготвяне на бебешка храна!моите и двете деца само домашните признават, но дъщеря ми я захраних със зеленчук, а младежа не пожела и се прехвърлих на сладките колкото и да не ми се искашеОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 09:08#9ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Приготвяне на бебешка храна!малките деца обичат домашни кашички ,като бяха малки приготвях им прясно мляко с нишесте но редичко и в шишеОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 10:11#10Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Приготвяне на бебешка храна!Давала съм предимно домашни пюрета. И моя син имаше периоди в които искаше само кисело мляко. Аз започнах захранването със морков, после с картоф.ОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.18 10:12#11justsavagejustsavageНовакРегистрация: 27.06.18Град: МонтанаОтговори: 192от: Приготвяне на бебешка храна!Пюре от царевица, ябълка и патат съм правилаОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest