Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Какво правите с излишната храна в домакинството?

Какво правите с излишната храна в домакинството?

  • 14.01.16 07:58#1Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308Какво правите с излишната храна в домакинството?Аз я давам на кучетата, ако няма наоколо, оставям я до някой контейнер и гледам да е в купичка, а не в торбички, за да няма неблагоприятни последици.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 09:59#2Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Аз я събирам в кофа и я давам на комшийката за нейните животни.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 11:32#3Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Почти не изхвърлям храна.Старая се да готвя точно толкова,колкото ще се изяде за деня.На другия ден се готви на ново. :blush:ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 09:47#4МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Аз също готвя по малко, хем да не се налага да яден едно и също нещо няколко дни поред, хем да не се стига до там да се изхвърля ядене. Има толкова хора, които нямат какво да ядат, за това не искам да правя разхищение на храната.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 01:32#5Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Когато остава храна я даваме на кучето.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 10:57#6Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Какво правите с излишната храна в домакинството?При нас рядко остава, готвя колкото да се изяде, а ако остане го даваме на бездомни кучета, пред блока си имаме две. Много ме е жал за тях...ОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.16 12:56#7Радомира МихайловаРадомира МихайловаЧиракРегистрация: 29.12.15Град: Нова ЗагораОтговори: 99от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Почти не остава, но когато има такава се налага да я хвърля, освен ако не е част от манджа дето мога да надробя да дам на котката в двора,но се е случвало и да изхвърлям.. ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 01:32#8Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Давам я на кравата и кучето.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 05:53#9Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какво правите с излишната храна в домакинството?На вилата имаме кучета и котки и остатъците заминават там, така , че нищо не се изхвърля.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 03:57#10Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Какво правите с излишната храна в домакинството?имам си куче, или на село за животните при свекъра и свекървата ..тъй де после яйца ще искам я месо ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 04:01#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво правите с излишната храна в домакинството?На кучетата,зайците и котката на баща ми я давам.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 12:42#12МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Готвя в малки количества, изяжда се.Рядко ми остава и го комбинирам с нещо прясно приготвено.Не хвърлям, не замразявам готвено.
    Има хора, които стерилизират в буркани или замразяват.
    Ако става давам на кученцето, например нещо исъхнало или месо.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 12:51#13marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Налага се да хвърлям храна, никога не преценявам количеството ,за съжаление. Имам и монтирана мелачка за боклук на Франке", включително смилам и динените кори, и това изключително ме улеснява, а и ненавиждам разни пликчета оставени до кофите и после да са разхвърляни от уличните кучета. Не мисля, че е редно, замърсява се, а и ненавиждам храненето на уличните псета. Има си институции ,които да се грижат за тях, нека те да си влязат в задълженията, а да не се правят на "ощипани".ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 05:17#14Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Тук във Варна на един от пазарите имаше изложена хладилна витрина за бедните и нуждаещите се.При добро желание всеки може да остави каквото желае.Мисля,че е много добро решение за излишната храна.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 05:51#15Евтини РецептиЕвтини РецептиПомощник ГотвачРегистрация: 13.05.16Град: -Отговори: 16от: Какво правите с излишната храна в домакинството?Слагам я в кутии или буркан с винт,ако е течна и я оставям опакована върху контейнера,за да не я стигнат кучетата.Ако преценя,че не е ок за клошарите я оставям за кучетата,които гледам около блока.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.06.16 09:37#16Евтини РецептиЕвтини РецептиПомощник ГотвачРегистрация: 13.05.16Град: -Отговори: 16от: Какво правите с излишната храна в домакинството?kriss03 :Тук във Варна на един от пазарите имаше изложена хладилна витрина за бедните и нуждаещите се.При добро желание всеки може да остави каквото желае.Мисля,че е много добро решение за излишната храна.




    Страхотно хрумване,защото в тази жега вече ме е страх да оставям за тях,да не натровя някой.Въпреки,че след 10 мин. няма нищо останало,но все пак .. Би било чудесно да има във всяко населено място.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest