Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?

Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?

  • 24.01.16 11:55#1Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Смятам, че е любопитно и интересно има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари. Аз съм завършила ТОХ със специалност " Технолог на храната ", но никога не съм работила по специалността .
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 06:38#2Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?И аз никога не съм работила по моята професия.Дори стажовете,който карахме в 11 и 12 клас не бяха свързани с готвене,а само гледахме и чистехме.Завършила съм 2006 г. в гр.Ловеч средно специално образование готвач-сервитьор.Смея да кажа обаче,че повечето неща съм научила сама ,когато започнах да се занимавам по активно с кулинария като хоби преди 4-5 години.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 07:46#3Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Това е една от най-неблагодарните професии.Когато хората се веселят,ти работиш. :cry: Занимавам се професионално и го правя с удоволствие.В работата има много шаш и паника Един добър готвач винаги намира изход да излезе от ситуация и никога не изхвърля храна! :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 07:50#4Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Това за най-неблагодарната професия имаше една цяла статия. Беше много интересна.Състоеше се от цели 50 точки за това,че не би искал да станеш готвач щом ги прочетеш.Аз като цяло никога не бих готвила в професионална кухня като работа,защото не обичам да се ограничавам с едно меню и по цял ден всеки ден да готвя едно и също нещо.Обичам да готвя според настоенията си различни неща.Обичам си моята кухня,мойте прибори и това да готвя за себе си,а не за някой друг.Обичам да показвам рецептите си,за да може някой по тях да зарадва семейството си. ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 08:07#5Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Аз нямам нищо общо с кулинарията. Просто съм един луд фен. С приготвянето на различни ястия /много често по няколко на брой/, аз се забавлявам и така се разтоварвам от не до там лекото ежедневие на учител. После давам инструкции никой да не пипа, докато не си направя фото сесията. А след това, всичко се "омахва". И ей това ми е най-голямото удоволствие - любимите хора, събрани около трапезата.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 08:12#6Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Аз също нямам нищо общо с професионалната кулинария, занимавах се дълго време с изобразително изкуство. Това може би ми помогна да създавам по различни модели и декорации. :blush:ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 09:30#7Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Аз съм любител кулинар и също нямам нищо общо с професионалните кухни. Готвя, защото ми доставя голямо удоволствие, често експериментирам и най-важното е, че каквото се получи, всичко се изяжда. ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 11:13#8Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Има местенца,който работят с 3 менюта:сезонно,месечно и обедно.Вярвай изобщо не е скучно!Това е удоволствие за мен(да сготвя на някой друг).ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.16 06:54#9Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Много е хубаво да превърнеш хобито си в професия. Мартина - щастливка си!ОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.16 03:18#10МаргаритаМаргаритаНовакРегистрация: 19.01.16Град: СофияОтговори: 229от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?не бих казала, че съм професионалист ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.16 09:36#11Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?И аз не съм професионалист,а любител.Работила съм като сервитьор в ресторант,но често влизахме в кухнята да помагаме,когато имаше някакви по-големи тържества. Но често казано,не бих работила като готвач(имала съм възможност,но отказах). Предпочитам да готвя за семейство си и приятели,а на празници ще си бъда вкъщи с тях(мое мнение,преживяла съм го като сервитьор ).ОтговорОтговор с цитат
  • 09.02.16 01:27#12Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Не. Но обичам да си готвя.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.16 11:46#13Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Има ли сред нас занимаващи се професионално кулинари?Аз никога не съм се занимавала професионално, но когато работих в заведение, като сервитиорка ми беше много итересно как се приготвят някой неща.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest