Gotvach.bg»Форум»Начинаещи кулинари»Как се приготвя ронливо маслено тесто?

Как се приготвя ронливо маслено тесто?

  • 24.01.16 11:01#1Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402Как се приготвя ронливо маслено тесто?Приготвяте ли ронливо маслено (пясъчно) тесто? Моля споделете мнение и опит. Аз лично не съм правила, но напоследък много чета за него, че се използва за направата на различни сладки изкушения.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.16 11:57#2Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Как се приготвя ронливо маслено тесто?Обужавам го.Правя много ястия с него и ми е любимо.Ето моята изпитана рецепта
    *бяло брашно - 250 гр.
    *студено масло - 125 гр.
    *яйца - 1 бр.
    *кафява захар - 2 с.л.(ако тестото е солено не се слага захар)
    *щипка сол
    *вода - 2.сл.

    Пригответе тестото като нарежете студеното масло на кубчета и го стриете добре с брашното,докато се получат маслени трохи.Направете кладенче и добавете яйцето,захарта,солта и водата.Омесете тестото бързо,за да не се разстопи маслото.В противен случай пая ще стане глеват,а не хрупкав.Завийте във фолио и оставете на студено да си почине около 30 мин.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.16 08:02#3Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Как се приготвя ронливо маслено тесто?Благодаря много Ирина за рецептата, ще я пробвам със сигурност. ОтговорОтговор с цитат
  • 29.01.16 12:59#4ViktoriqViktoriqЧиракРегистрация: 26.01.16Град: ВарнаОтговори: 205от: Как се приготвя ронливо маслено тесто?Супер рецепта, ще я пробвам ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 12:45#5ElenaElenaНовакРегистрация: 02.02.16Град: -Отговори: 56от: Как се приготвя ронливо маслено тесто?в най- скоро време ще пробвам рецептата ви
    благодаря
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest