Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Има ли разлика между джинджър и джинджифил?

Има ли разлика между джинджър и джинджифил?

  • 30.01.16 03:48#1Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448Има ли разлика между джинджър и джинджифил?Има ли разлика между джинджър и джинджифил? Ако има разлика каква е тя и за какво се използват? Не съм ползвала нито едно от двете.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.04.16 06:20#2Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Има ли разлика между джинджър и джинджифил?Аз в момента си правя чай от корени от жинжифил и жен шен и си го пия през целия ден,без захар. Чела съм, че трябва да се пият поне2-3 чаши днефвно,за да се усети антиоксидантния ефект.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.19 08:39#3Потребител#226626Потребител#226626НовакРегистрация: 03.02.19Град: -Отговори: 2от: Има ли разлика между джинджър и джинджифил?Има разлика! Едното е ginger, а другото - ginseng. Джинджифил е българската дума за ginger, а женшен - за ginseng. Това е корен, но той не е лют на вкус. Много рядък е и съответно доста по-скъп. Вирее в Корея, Китай, Сибир. А джинджифилът е също корен, но той люти на вкус. За по-подробна информация, потърсете в Гуугъл ginseng и ginger - ще видите, че са корени на различни растения.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.19 08:43#4Потребител#226626Потребител#226626НовакРегистрация: 03.02.19Град: -Отговори: 2от: Има ли разлика между джинджър и джинджифил?В България човек може да си купи джинджифил, но женшен до сега не съм срещал там, въпреки че вече може и да го внася някой. Ял съм го в Азия. (Korean chicken soup with ginseng)ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest