Gotvach.bg»Форум»Начинаещи кулинари»Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?

Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?

  • 31.01.16 01:55#1Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?Аз лично не съм правила нищо с бадемово брашно и ще се радвам да споделите изпитани рецепти с него - в какви сладкиши го влагате?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 12:38#2ElenaElenaНовакРегистрация: 02.02.16Град: -Отговори: 56от: Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?и аз не съм работила с такова брашно ще се радвам да видя рецептиОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 08:22#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?Да, използвам бадемово брашно в много от сладкишите си. Понякога купувам готово - смляно, а когато нямам си правя такова, бадемите се бланшират в гореща вода, люспата се маха, изсъхват много добре и се смилат през блендер до прах. Ако се добави съответното количество пудра захар и малко вода/белтък и се омеси тесто се получава бадемов марципан. Завива се в свежо фолио на руло , прибира се на сухо и хладно място за по-дълъг период от време. Може и да се замрази във фризер и при ползване се размразява . Всеки сладкиш с бадемово брашно е едно малко удоволствие за сетивата.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 08:24#4Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?Аз го използвам за френски макарони.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 09:03#5Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?До сега не съм използвал.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 09:23#6Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?Не знаех,че се бланшират бадемите.Аз направо си ги смилам в чопъра,което естествено е грешка.Благодаря за полезното инфо.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 09:54#7marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Използвате ли бадемово брашно и какво е мнението ви за него?Някъде пуснах рецепта за бадемов марципан, но не мога да я намеря и ще ви я пусна отново, ако се повтарям и вече сте го прочели ,моля да бъда извинена.
    Ако нямате бадемово брашно, се купуват 200 г сурови бадеми, бланшират се в гореща вода за няколко минути, обелват се, ципата много лесно пада, изсушават се и се смилат в блендер. Прибавят се 80-130 г пресята пудра захар,3 с.л вода или един белтък, и 1/2 ч.л бадемова есенция. Омесва се тесто, което се прибира в свежо фолио. Държи се на хладно. Източник/ My cooking Book
    =================
    Аз го правя с вода, защото така не ме притеснява белтъка. Държа го във фризера и когато ми трябва го размразявам и ползвам. С бадемовата есенция трябва да сте внимателни да не е много. Ползвам бадемов екстракт и слагам само 1 капка, защото е много силна. Достатъчна е.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest