Обезсмисля ли ти се трудът?

  • 18.02.16 07:52#1Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503Обезсмисля ли ти се трудът?Трудът ти в готвенето и снимането ти се обезсмисля, когато се дават точки за коментари с една дума, за добавени снимки към рецепта, несъответстващи на рецептата и снимки на закупени сладки и пасти, с добавена някаква рецепта от нета. :yawn:
    Аз също съм съм отговаряла на даден коментар на моя рецепта напр. с Благодаря! Просто няма какво друго да кажеш и не държа да получавам точки там.

    Относно снимките - има прекрасни снимки със страхотно презентиране на храната и няма как да не възкликнеш! Идва ти да си хапнеш от снимката!

    А има снимки и на другата крайност - размазани, неясни, обърнати на някъде си... Да, не всеки има окото на фотограф и не е необходимо! Просто да има малко по-естетически вид! Па макар и в една чинийка! Аз правя от 5 снимки на горе, докато избера една или две. По някого бързам, но пак се старая да изглежда що годе добре.

    Може би трябва да има по-голяма прецизност при публикуването на снимките!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 01:16#2NEVINEVIПомощник ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: МалчикаОтговори: 117от: Обезсмисля ли ти се трудът?Снимките според мен трябва да са лично направени както и самите рецепти трябва да са изпробвани и да знаеш че дадено ястие дето се казва "става за ядене" защото се качват рецепти само за точки без никаква ОДГОВОРНОСТ към читателите които ще решат да зготвя нещо от сайта и накрая всички продукти ще идат в КОША защото нищо не се е получило БЪДЕТЕ ПО ОДГОВОРНИ :yawn: КЪМ ЧИТАТЕЛИТЕ И СПРЕТЕ ДА МИСЛИТЕ САМО ЗА ТЕЗИ ТОЧКИОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 01:35#3Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Обезсмисля ли ти се трудът?Аз също съм на мнение , че рецептите които се добавят, трябва да са изпробвани от нас , а не просто написани за тези точки и когато се приготвят да се получава нещо за ядене.ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 02:07#4Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Обезсмисля ли ти се трудът?Тук в този сайт според мен наистина трябва да са приготвени и снимани от самите нас рецепти.Против съм чужди снимки и написани от някъде си рецепти. :blush: ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 02:07#5Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Обезсмисля ли ти се трудът?Конкурса така е направен,че всеки да се опита да се "докопа" до колкото е възможно повече точки.
    Съгласна съм за снимките че е добре да са лични и наистина приготвени по ястието,не съм съгласна на рецепти,които се добавят без снимка и администраторите слагат такава.По тоя повод имам много кулинарни книги,не ми пречи да си взема отпуск и да се впусна в писане на рецепти от книгите,като само променя текста,само и само да взема точки и админите да търсят снимки подходящи за тях-лесно,но неправилно.Разбирам че не всеки разполага с фото атрибути и не може да снима всичко,но както намират начин да качат рецепта така и да си намерят начин да приложат и реална снимка към нея.
    Относно коментарите хич не ми пука дали получавам точка за тях,коментирам си щото рецептата ме е привлякла по някакъв начин,другото което е бутона сготви-според мен тва трябва да се премахне или ако се дават точки да са само с прикрепена снимка,досега съм го натиснала има няма 5-6пъти и то като съм сложила снимки,като съм счела че рецептата е сходна и няма нужда и аз да я пиша,а само отчитам че съм я приготвила.Само че забелязвам че всеки си го натиска кой кога му е кеф и не визирам рецептите за картофи пържени,баница или ястие което е ясно че всички сме ги готвили. Аз до награда едва ли ще стигна,ама е тъпо наистина за хората които се стараят да бъдат честни,отговорни и да се състезават спортсменски
    ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 02:32#6NEVINEVIПомощник ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: МалчикаОтговори: 117от: Обезсмисля ли ти се трудът?АКО ТОЧКИТЕ ОТ КОМЕНТАРИТЕ ОСТАВАХА ЗА АВТОРА НА РЕЦЕПТАТА НЯМА ДА ИМА ТОЛКОВА НЕВЕРОЯТНИ ,ПРЕКРАСНИ, ВКУСНИ ИЛИ ОТ ТОЗИ СОРТ КОМЕНТАРИ ПОД РЕЦЕПТИТЕ БЪДЕТЕ СИГУРНИ АКО НЯКОИ ИСКА ДА КАЖЕ ЧЕ Е ХАРЕСАЛ РЕЦЕПТА ДА Я НАПРАВИ И ДА КАЧИ СНИМКА НЯМА ПО ГОЛЯМО ПРИЗНАНИЕ ОТ ТОВА АЗ ОБИЧАМ ДА ВИДЯ ДАДЕНО ЯСТИЕ И ДА СИ КАЖА СТРАХОТНО Е И АЗ ЩЕ СЕ НАУЧА ДА ГО ПРАВЯ И КОГАТО СЕ ПОЛИЧИ СЕ ЧУВСТВАМ ТОЛКОВА ГОРДА И НИКАКВИ ТОЧКИ ИЛИ НАГРАДИ МОГАТ ДА ЗАМЕНЯТ ТОЗИ МОМЕНТОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 02:34#7Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Обезсмисля ли ти се трудът?Това за купените неща и скалъпена рецепта го бях написала още преди време.За жалост това няма да спре,защото всеки се стреми към награда.Готов е на всичко само и само да вземе наградката. Колко от нас биха качвали рецепти със снимки без нищо?Ей така,за разнообразие в сайта.Не се считам за ощетена с нещо.Дразня се и се ядосвам понякога на дребните душици(няколко на брой),който тарикатеят.Надявам се след няколко месеца да се откажат За коментарите с една дума админа беше писал копирам коментари от рода: Добра Рецепта, Супер е, Харесва ми и тем подобни не се изтриват, но точките за тях се нулират. Същото важи и за форума, даже форума тепърва ще се ограничи още повече. Така че такива номера няма да минават.Остава да чакаме и да видим какво ще се случи? А до тогава гответе и дерзайте,че не се знае следващия месец награди ще има ли... хихихих Веси,който го може си го може! :evil:ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 02:38#8Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Обезсмисля ли ти се трудът?Сия ,цъкай го тоя бутон бе! :kiss: Какво ли не правят хората за награда,ти се жалваш! ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 03:02#9цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Обезсмисля ли ти се трудът?Това с купените сладкиши , ме разби ! Аз не съм кой знае каква готвачка , но се старая , определено има неща които ме дразнят и споделих за тях . Предложих за " Рецептите " с две съставки да се дават по - малко точки , като гледам какво обаче правят някои тук , качих и аз някоя " Рецепта "ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 07:33#10ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Обезсмисля ли ти се трудът?Предлагам да има една награда за коментари и постове във форума Така ще се разделят две категории за рецепти и за коментари ,нека всеки прави това в което е добър Мисля ,че едва ли ще се приеме ,но просто го предлагам И аз още в началото се дразнех на това, че хората напредват, като повече коментират отколкото да готвят и да споделят рецепти Да ви кажа вече не ми пука :wink: ,кои коментира ,кои качва рецепти Спасение момичета ,всеки да прави това в което е най добър затова и предлагам товаОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 10:09#11Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Обезсмисля ли ти се трудът?Да, Вили права си! Но наистина, ако искаш да си активен - трудът е много голям! Не става въпрос за сваляне на рецепти, точки и т.н. Просто, нека снимките са горе-долу прилични.
    Много неща научих от всички, които публикуват. Има интрига, харесва ми! Има прекрасни рецепти и не съжалявам, че съм се включила в играта! Все пак, започнахме като забавление, нека и така да продължим. Просто се издразних от някои дяволии, защото знам, че наистина всичко което се публикува, си изисква време и труд. Успех!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 04:17#12цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Обезсмисля ли ти се трудът?Идеята на Вили ми харесва много , има потребителки с по 500 отговора във форума , е чак пък толкова компетентни... освен всичко останало ако има 15 отговора по тема , 13 от тях се повтарят !ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 04:42#13Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Обезсмисля ли ти се трудът?Веднъж бях писала - след като дадена тема във форума е одобрена, всеки има право да изкаже мнение по нея ако желае, но не съм съгласна в конкретна тема да има няколко поста от 1 потребител и така по този начин да се трупат допълнително точки.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 05:17#14МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Обезсмисля ли ти се трудът?Аз също не намирам проблем в писането във форума. Още повече сега когато точките са доста ограничени.По този начин научавам по нещо ново и полезно.Не одобрявам обаче да има по 5 теми с един и същи замисъл и да си тъпчем на едно и също място, но не съм аз човекът, който да казва как да се процедира. Освен това се и разнообразявам. Не претендирам за точки. Има хора в този сайт, които наистина имат доста рецепти. Тук не визирам хората, които си личи, че отварят готварските книги и публикуват рецепти през 5 минути. Визирам хората, които наистина готвят. Адмирации към всички вас. Повярвайте, че има хора,които оценяват трудът ви и ви се радват на способностите. Но няма как всички да сме равностойни, няма да е интересно. Всеки е добър в нещо. Нормално е и едни да готвят повече, а други по-малко. Хората с по-големи семейства естествено, че готвят повече ястия, все пак са повече хора. Аз не се изхвърлям, понеже за сега сме си само двама и предпочитам храната да се изяжда, а не да я хвърляме. Така, че всеки според възможностите си ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 07:25#15Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Обезсмисля ли ти се трудът?аз пък виждам нещо,което малко ме дразни- не ме линчувайте !!! Повечето теми във форум и отговорите към тях ми изглеждат като въпрос за втори клас в писмен вид - всеки казва нещо в едно изречение и до там... За мен форума трябва да ни е помощник и не само, да обменяме информация, да се питаме една на друга кое как и защо??? И най - вече да се разтоварваме. Някак си тия точки развалят цялото удоволствие от тази комуникация! Даже ми се ще въобще да не се дават точки за коментари във форума. Администраторите могат да променят това.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 07:13#16DjesDjesНовакРегистрация: 20.02.16Град: СмолянОтговори: 50от: Обезсмисля ли ти се трудът?Тъй или иначе готвенето е ежедневие, нищо не коства и да снима.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest