Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Възпитаване на хранителни навици у децата

Възпитаване на хранителни навици у децата

  • 01.04.16 09:30#1Михаела МихайловаМихаела МихайловаНовакРегистрация: 16.03.16Град: ГабровоОтговори: -Възпитаване на хранителни навици у децатаЗдравейте. Реших да пусна тази тема, защото като майка ме вълнува храненето на децата и това как други майки възпитават децата си да уважават тялото си и да се хранят доколкото е възможно здравословно. Тук може да споделите вашите изпитани методи и малки хитринки, с които успявате да се справите с детското Искам или Това не го обичам. Надявам се темата да е полезна на много от нас.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.04.16 09:48#2Valentina PsaltirovaValentina PsaltirovaПомощник ГотвачРегистрация: 26.05.14Град: БраниполеОтговори: 2от: Възпитаване на хранителни навици у децатаИдва ми наум детската книжка "Горчивата леща", в която се разказва за дете, което не обичало леща и я наричало горчива. Дядото се съгласил и не насилил детето, а го оставило да огладнее. Резултатът е - лещата била изядена с удоволствие, когато детето изгладняло.
    Подобен пресен случай от вчера мога да ви разкажа. Аз направих баница със спанак. Моите внуци-близнаци отказали да я ядат. Но вечерта, понеже закъснях манджата, единият внук дойде в кухнята и си поиска от баницата.
    Може да не одобрявате този начин, но в доста от случаите той работи.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.04.16 09:58#3Valentina PsaltirovaValentina PsaltirovaПомощник ГотвачРегистрация: 26.05.14Град: БраниполеОтговори: 2от: Възпитаване на хранителни навици у децатаАз съм баба на близнаци. Синът ми е 86 набор като Вас, а снахата 87. Когато аз отглеждах децата си, нямаше литература, тв. предавания за здравословно хранене и съм хранила децата с маргарин, понеже мъжът ми го купуване по 10-ина кутии наведнъж - икономии правеше.
    Сега маргаринът го отричат, че е много вреден, но снахата не ще да приеме този факт и маже на внуците филии с маргарин и лютеница, прави им принцеси пак с този омразен маргарин.
    Млад човек е, интернет бълва инфо по здравословни проблеми, но уви! в чужда глава не влиза акъл.
    Може да предложите мнения по въпроса за сблъсъка на младото и зряло поколение, на снахи и свекърви по проблемите на храненето на децата.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.04.16 10:27#4PressyPressyЧиракРегистрация: 11.03.16Град: ЛовечОтговори: 118от: Възпитаване на хранителни навици у децатаТрябва да се хранят по 3 пъти на ден. Поне по един път на ден,порция плодове и зеленчуци !ОтговорОтговор с цитат
  • 20.04.16 04:02#5Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Възпитаване на хранителни навици у децатаЗа сега се занимава само майка й с това!ОтговорОтговор с цитат
  • 29.04.16 06:17#6Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Възпитаване на хранителни навици у децатаДецата и те си имат предпочитание към определени храни и според мен не трябва да ги насилваме да ядът храни които не обичатОтговорОтговор с цитат
  • 29.04.16 06:39#7Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Възпитаване на хранителни навици у децатаОпитвам се да възпитавам (тъй като аз не обичам много плодове и зеленчуци). Старая се да поднасям плодове и зеленчуци та дори им правя показно нищо че не съм фен само и само да ядат и не само сега а и в бъдеще. Естествено без насилие но прилагам леко изнудване понякога ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 08:39#8Цеца МилошоваЦеца МилошоваНовакРегистрация: 30.04.16Град: СофияОтговори: 5от: Възпитаване на хранителни навици у децатаСтарая се, но нещо май не ми се получава.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.16 11:35#9ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Възпитаване на хранителни навици у децатаРаботя в Цдг и съм се нагледала на глезотии Задоволени деца не искат да ядат хубава топла храна ,искал пица и китайско кво ще кажете А гладни деца има ,ядат всичко без принуда и искат още защото харесват готвената храна и нямат претенциите на тези глезлювци Тъпчат ги майките им с кроасани ,чипсове ,вафли и всякакви гадории после били болни Научете децата си да обичат храната и да хапват от всичко иначе ще стоят гладни по цял денОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.16 12:31#10Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Възпитаване на хранителни навици у децатаЗа сега нямаме проблеми с храната. Още сме малки да капризничим и претендираме за това онова. Надявам се и занапред да е така.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.16 01:49#11Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Възпитаване на хранителни навици у децатаАбсолютно съм съгласна с Вили.Културата на хранене до голяма част зависи от родителите.Още като са малки децата подражават на родителите и тогава е момента у тях да се изградят хранителни навици.Разбира се всеки си има вкусови предпочитания,дори и най малките.Но начинът на поднасяне,на приготвяне има значение.ОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.18 03:12#12justsavagejustsavageНовакРегистрация: 27.06.18Град: МонтанаОтговори: 192от: Възпитаване на хранителни навици у децатаНикакви животински продукти не ползвамеОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest