Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?

Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?

  • 17.06.16 09:07#1МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Питането ми е породено от многото марки краве масла, които се предлагат на пазара.
    Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?

    От години ползвам немски масло. Купувам си ги от промоции по няколко броя и винаги си имам.
    Това са Markenbutter, Deutsche Markenbutter, Goldendorf /по рядко/.Харесвам ги, въпреки че има много статии против качеството им. Ползвам ги за мазане на филии, за приготвяне на сладки неща, козунак и козуначени кифли, някои тестени закуски. Много рядко и при готвене на ястия.

    В единични случаи ползвам български марки.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 08:18#2Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?И аз правя като вас. Има ли промоция на немско масло, проверявам срока на годност и според него си вземам няколко бройки.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 10:45#3Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Предпочитам българското производство,но краве масло и аз определено копувам само немско,с не по-малко от 82% масленост.Продуктите на ЕлБи са ми фаворити при млечните продукти,но тяхно масло не съм срещала.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 11:36#4marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Основно ползвам само вносни масла, а и не само маслото, а и други млечни продукти. Няма нещо което до момента да ме е привлякло като българска стока. Винаги съм заредена поне с около 2 кг. масло. Никога не купувам българско такова, лошо мирише, ниска масленост, много вода и изхабени пари на вятъра. Не бих си рискувала сладкишите също и всяко готвено ястие, защото наред със зехтина аз пускам и добра бучка масло. Най-много ползвам френско на President , също така Deutsche Markenbutter, Buter Markenbutter , а Goldendorf определено го избягвам за мен не е добро, с ниско качество, на стайна температура става точно като маргарин, или нещо тук го разтопяват и пак пакетират, но не е в час това масло. Освен това аромата му е гаден на застояло и на отпадъчни продукти. Също така не харесвам и ирландското масло Kerrygold. Последните две са отхвърлени от мен като покупка.. Но ако попадна на холандско веднага взимам на количество, прекрасно е.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.06.16 06:37#5Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Аз също съм на това мнение за маслата Goldendorf И Kerrygold.Но не е от препакетирането в България.В Германия Goldendorf е със същото съмнително качество.Не всички вносни продукти,пък били немски са с гаранция за качество.И там са се,,изучили" на тарикатлъци и се предлага доста ниско качествена стока.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.06.16 09:48#6Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Купувам немско масло.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.06.16 10:10#7GerganaGerganaНовакРегистрация: 20.06.16Град: ПървомайОтговори: 22от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Предпочитам немските маслаОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 02:14#8Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Ползвам само Deutsche Markenbutter и съм доволна.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.07.16 10:35#9VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Ползвам само немските марки масла.Купувам си 2,3 по 250 гр. когато са на промоция на по 2,00 - 2,30 лв. Винаги съм зередена с масло. Ароматно и е вкусно.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.07.16 06:35#10Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Купуваме немски масла , хубави са и често им правят промоцияОтговорОтговор с цитат
  • 05.07.16 08:50#11ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Аз също съм за немското масло - има качество и е вкусно ,но ми се случва да ползвам и българско маслоОтговорОтговор с цитат
  • 20.07.16 07:50#12Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Българско съм вземала няколко пъти и все нещо ми мирише...купувам от онова с краварката ) Предполагам сте гледали рекламата.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.07.16 08:18#13ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Скоро взех масло Бела ,не е лошо с него замесвам тесто ОтговорОтговор с цитат
  • 20.07.16 08:22#14Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Бела не съм ползвала, но вземала съм от тези, масла които режат на грамаж и не съм доволна, имат странен вкусОтговорОтговор с цитат
  • 30.08.16 03:58#15VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Ползвам немски масла,като съм се спряла на 2 марки от 250 г., които са вкусни и са добри, като цена.В последно време ползвам българско Бор Чвор и Саяна, които ми харесват на вкус, аромат и не миришат на суровата, не са водни.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.09.16 10:00#16Елена КавакЕлена КавакНовакРегистрация: 12.01.16Град: ПловдивОтговори: 62от: Каква марка масло ползвате и кое ви харесва?Само немско масло, от това в големите опаковки по 250 гр. Пробвах българско, уж от добра фирма но вкуса е съвсем друг, маслото е меко и не е с такова качество като немското за съжаление.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest