Gotvach.bg»Форум»Веган и Вегетарианска Кухня»Вегетарианството - как започнахте?

Вегетарианството - как започнахте?

  • 14.07.16 09:58#1Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252Вегетарианството - как започнахте?Има ли сред вас хора, които са се отказали от месото или пък изцяло от животинските продукти и ако да какво ви накара да го направите?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.16 07:57#2Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Вегетарианството - как започнахте?Отказах се от месото от началото на годината,много рядко мога да си взема да опитам и после съжалявам. За сега не ям само месо,иначе си ям останалите животински продукти. Не мисля,че мога без сирене, кашкавал и кисело мляко. Откакто отказах месото се чувствам много добре. Нямам конкретна причина да го откажа просто един ден реших ,че мога и без него.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.07.16 04:05#3Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Вегетарианството - как започнахте?Не съм се отказала от месото , но много често консумирам безмесни ястия , харесвамОтговорОтговор с цитат
  • 19.07.16 05:18#4Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Вегетарианството - как започнахте?Е то и аз харесвам безмесните, но максимум ден и половина май вкъщи сме изкарвали без месо пък дори и саламче нещо все трябва да има на масата.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.07.16 09:59#5ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Вегетарианството - как започнахте?много хубава тема ,но не съм вегетарианец хапвам и месо Скоро видях в нета клип как приготвят кренвирши ,отвратително е по лента имаше малки живи пиленца ,хващаха ги и мятаха в една фуния ,там пуснаха и 2-3 големи риби ,после сипаха рога, боже мили и какво ли не - не е за хора със слаби сърца като видиш това и ти ще спреш месото ОтговорОтговор с цитат
  • 19.07.16 10:19#6Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Вегетарианството - как започнахте?О не, гледала съм го и още по-лошо има два американски филма относно бързите храни тип Макдоналдс и кюфтенцата им главно. Там видях ужасни, буквално ужасни неща и пак не се отказах ....Ако някой иска да се тества ще намеря заглавията...Става въпрос за ниско-платена работна ръка, хора които не разбират как да работят с машините и някой път си отрежат ръка или крак, които отиват в сместа заедно с абсолютно целите крави ( от до) без да се чисти съдържание на стомаха и нищо....ОтговорОтговор с цитат
  • 26.07.16 10:39#7СавинаСавинаНовакРегистрация: 26.07.16Град: СливенОтговори: 31от: Вегетарианството - как започнахте?Изгледах един документален филм за направата на някои меса.. И се стъписахОтговорОтговор с цитат
  • 27.07.16 04:57#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Вегетарианството - как започнахте?без месо мога ,но много обичам сирене ,кашкавал ,кисело мляко -от тях не се отказвамОтговорОтговор с цитат
  • 09.08.16 11:32#9Пламена ПавловаПламена ПавловаНовакРегистрация: 09.08.16Град: ПазарджикОтговори: 1от: Вегетарианството - как започнахте?22май -денят в който казах не на месото. Причините са повече от една ,от една страна не обичам вкуса на месото,а от друга обичам твърде много животните . ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.16 07:46#10ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Вегетарианството - как започнахте?и след като четох в нета за вредата от млечните продукти които обичам се замислям дали да ям от тях ,защото с тях бавно ни тровят Вредно било и киселото мляко и прясното което се взема от бременни крави и това не е мляко а било гной ужассссс не смея вече и мляко да купя То съдържало и хормони на растеж ,затова децата ставали дебели и големи ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.16 11:56#11VeskaVeskaНовакРегистрация: 03.02.16Град: ПоповоОтговори: 50от: Вегетарианството - как започнахте?За съжаление вече всичко е натровено с нитрати, хормони и какво ли още не.
    Мое лично мнение,че че всяко нещо е полезно, но с мярка.
    Не ми е иска да споменавам, нашите баби и дядовци, но ще ги... Те са яли месо и млечни продукти в определени сезони и с мярка, повече движение, и по малко бездействие. Според мен това е идеалния вариант за да сме по здрави.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.16 06:13#12ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Вегетарианството - как започнахте?вече писах ,че всичко което днес се произвежда няма нищо общо с това което се предлага днес -нито хляба е хляб ,нито млечните продукти са от мляко ,да не говорим за колбасите тъпкани с какво ли не и с подобрители и овкусители и ни ги продават за деликатеси ,но не можем всичко да си приготвяме сами ,важно е да има мярка във храненето, така поне ще сме здрави ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.16 09:42#13Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Вегетарианството - как започнахте?Обичам плодове и зеленчуци, ям ги при всяка възможност, но си похапвам и месце.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 12:59#14Didi MitevaDidi MitevaНовакРегистрация: 02.10.16Град: ХасковоОтговори: 17от: Вегетарианството - как започнахте?Не съм се отказала от месото и обичам да си похапвам. Скарана съм само с рибните продукти. Познавам и хора, които отказаха месото. Но някакси ми се стори масово преди известно време нашумя и те станаха вегани изведнъж.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 08:30#15Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Вегетарианството - как започнахте?Никога няма да спра да си хапвам месо, не мога да ям само зеленчуци и другите там сродни вегетариански продукти.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.16 08:35#16Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Вегетарианството - как започнахте?Похапвам си месце, но уважавам вегетарианците. Мога да карам на плодове и зеленчуци, но не бих се лишила от месцето. По малко не е вредно.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest