Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Някой знае ли какво е чурек и откъде се купува ?

Някой знае ли какво е чурек и откъде се купува ?

  • 07.10.16 08:19#1ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665Някой знае ли какво е чурек и откъде се купува ?Скоро четох ,че хляб ,питки и други тестени се поръсват с чурек - знаете ли какво е това ? Много интересно ,досега не съм го чувала нито съм виждала по магазините !!!!!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.11.16 05:44#2гина райчевагина райчеваНовакРегистрация: 18.02.16Град: КесаревоОтговори: 55от: Някой знае ли какво е чурек и откъде се купува ?Като бях малка бабами често правеше чурек ие много вкусен исе яде топло ето и рецептата даси го направиш 1кофичка кисело мляко ,4яйца 1ч.л сода бикарбонат 1равна с.л сол брашно колкото поеме месисе слагаш на намазнена предварително тава и намазняваш с един жълтък печеш до готовност давие сладко ими пишете как е станалоОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.18 12:00#3ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Някой знае ли какво е чурек и откъде се купува ?До колкото знам това е турцизъм (çörek) и означава сусам.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest