Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?

Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?

  • 06.02.17 11:39#1ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?Чували ли сте за мушници и знаете ли рецепти за приготвяне?
    Давам малко инфо: хапвала съм това ястие в едно пиринско село, домашно приготвено (естествено) и страшно вкусно.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.02.17 12:21#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?Опитвала съм го преди години в Брезница мисля че беше. Бяхме на разходка с компания и бабата на един приятел беше го приготвила. Наистина е много вкусно, но нямам рецептата и не съм го готвила. Помня че имаше кървавица и фасул (ако не се бъркам) и едва ме навиха да опитам, малко мазничко ми се стори от крачетата, но определено бих хапнала отново. Ти ако имаш рецептата- давай ОтговорОтговор с цитат
  • 06.02.17 01:06#3ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?Аз опитвах това ястие в с. Тешево (на 20 км. от границата с Гърция), община Хаджидимово, област Гоце Делчев. Нямаше месо, абсолютно постно беше, но пък за сметка на това (или благодарение на това ) беше изключително вкусно. За съжаление не се сетих да поискам рецептата от бабата. Още се ядосвам на себе си.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.17 01:54#4ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?Мушници е традиционно пиринско ястие, приготвя се от изсушен зелен фасул - той се бере в края на лятото, тъй като в планината е студено и няма време напълно да узрее. Шушулките са с зелен цвят, а бобчетата в тях са оформени добре. Суши се нанизан на канап под сайванта, на течение и на сянка. Съхранява се в платнени торбички на студено и сухо място. Най-често се приготвя постно, с домати и изсушени чушки, кромид лук, чубрица, всичко това в гърне на огнището и на слаб огън да къкри. А дали е вкусно.....просто да си оближеш пръстите!
    Все пак ако някой има оригиналната рецепта - моля нека я сподели!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.17 07:34#5ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Знаете ли какво са мушници и имате ли рецепта?Ето линк към рецептата:

    http://recepti.gotvach.bg/r-61952-Мушници_по_Тешовски

    http://recepti.gotvach.bg/r-61952-%D0%9C%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8_%D0%BF%D0%BE_%D0%A2%D0%B5%D1%88%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest