Gotvach.bg»Форум»Коктейли и Напитки»Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?

Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?

  • 26.04.17 03:50#1Албена АтанасоваАлбена АтанасоваМастър ШефРегистрация: 30.03.17Град: КарловоОтговори: 15Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?Поради наличието на различни биологично активни вещества в билките и растителните видове, годни за приготвяне на отвари, дали е възможно честата употреба на такива отвари да доведе до пристрастяване, подобно на това към пиенето на кафе?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.18 12:17#2Нина ИвановаНина ИвановаМастър ШефРегистрация: 03.01.17Град: СофияОтговори: 150от: Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?Пила съм различни билки и не съм забелязала подобен ефект. По-скоро за да имат ефект трябва се пият дълго време и да се натрупат в организма. Когато ги спрете бързо се изчерпват запасите в организма. Но зависимост от билките не бих казала, че можете да развиете.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.20 09:14#3Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?Не мисля, че има опасност от пристрастяване.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.20 10:42#4Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?Смятам, че зависи за коя билка става въпрос.Но чак зависимост - не ми се вярва.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.22 10:27#5GoldGoldЧиракРегистрация: 06.08.16Град: РакитаОтговори: 95от: Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?Според мен не! По скоро може да се изгради един навик, но не и пристрастяване, стига билките да не са със съдържание на наркотични вещества!ОтговорОтговор с цитат
  • 03.08.22 10:16#6Теодора МещероваТеодора МещероваГуруРегистрация: 27.12.17Град: ВарнаОтговори: 76от: Води ли до пристрастяване пиенето на растителни отвари?Едва ли води до пристрастяване, но както с всяко едно нещо и с това не бива да се прекалява. Когато не познаваш една билка, по-добре не я консумирайОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest