Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?

Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?

  • 23.08.17 04:03#1ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?В 21-ви век живеем, искаме да сме европейци и да живеем "еко", но дали е така наистина?!

    Колко от вас събират и изхвърлят боклука си разделно? Имам чувството, че в малките населени места хората са по-екологично чисти и гледат на боклука, като на нещо, което ще оставят след себе си.

    Моля ако някой отговори, да спомене и населеното място, в което живее - за статистиката.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.17 11:39#2ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?С гордост мога да заявя, че ние в Панагюрище изхвърляме боклука си разделно. Аз лично нямам отделни кошове вкъщи, а използвам цветни торбички за различните отпадъци: в жълта събирам пластмасата и метала, в синя - хартията и в зелена - стъклото. След като се напълнят ги изхвърлям в съответния цвят контейнер.
    Най-малко изхвърлям стъкло. Най-много ми се събират пластмасови отпадъци от различни видове опаковки, както и хартия най-вече от събраните вестници и списания.
    От събраните средства чрез разделното събиране на отпадъци в града се монтират пейки в парковете, детски площадки и все хубави неща...
    И да не забравяме, че всеки тон рециклирана хартия спасява 13 дървета!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.17 03:10#3nenennenenНовакРегистрация: 11.10.17Град: КлисураОтговори: 4от: Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?Аз не го събирам разделно .., защото махнаха от града ми и разделните контейнериОтговорОтговор с цитат
  • 12.10.17 09:35#4ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?А бихте ли споменали населеното място, за което става въпрос?ОтговорОтговор с цитат
  • 12.10.17 10:18#5nenennenenНовакРегистрация: 11.10.17Град: КлисураОтговори: 4от: Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?Да гр. Клисура, общ. Карлово
    преди години имаше на няколко места в града разделни контейнери .., но вече е само 1 общ. Иначе, да бих си събирала и изхвърляла боклука разделно
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.10.17 10:21#6ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?Благодаря за отговора!
    Поздрави
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.06.19 07:47#7ГабриелаГабриелаИноваторРегистрация: 13.05.19Град: СофияОтговори: 76от: Събирате ли разделно боклука си - хартия, пластмаса и метал, стъкло?Аз лично съм пробвала, но не с голям резултат, ако до нас няма отделни контейнери не мога да ходя с боклука си до съседния квартал за да го изхвърля. Нека сложат навсякъде и ще има повече хора, които ще го правят.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest