Gotvach.bg»Форум»Говорилник»За новия рецептурник за детските градини

За новия рецептурник за детските градини

  • 25.06.18 08:18#1МиссаМиссаПомощник ГотвачРегистрация: 09.02.17Град: Велико ТърновоОтговори: 85За новия рецептурник за детските градиниРазбрахте ли за промените в храненето в детските градини? На какво мнение сте?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.07.18 09:59#2Станислава АрмяноваСтанислава АрмяноваИноваторРегистрация: 09.01.17Град: Велико ТърновоОтговори: 83от: За новия рецептурник за детските градиниЗдравей!
    Още не съм се сблъсквала с тази тема. Какви са промените? Моят син на есен започва ясла, но не съм чувала за какво става на въпрос с тази промяна?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.18 10:09#3Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: За новия рецептурник за детските градиниРаботила съм и в училищен стол и в детска градина. И на мен ще ми е интересно да видя как ще се развият нещата и как ще се приемат от малчуганите?...ОтговорОтговор с цитат
  • 12.07.18 10:35#4ЕленаЕленаНовакРегистрация: 16.01.18Град: -Отговори: 4от: За новия рецептурник за детските градиниНа мен изобщо не ми дапада въвеждането на тези храни. Моята дъщеря, например, е захранена с повечето от тях и не се притеснявам от някакви реакции на организма, но съм убедена, че повечето деца, особено в малките населени места, дори не са чували зе тези храни. Друг е въпросът дали ще ги приемат и харесат. То че е полезно е факт, но какъв е смисълът да е полезно, детето да не иска да го яде и да остане гладно. Изобщо не разбирам замисъла на идеята. Защо се опитват да въведат храни, които са чужди за нашите географски ширини. Нека се дават храни, които се отглеждат и са познати, консумирани и обичани у нас. Нима сред тях няма полезни? Ако някой родител желае детето му да се храни с киноа, авокадо и т.н. спокойно може да го прави удома. Да не говорим, че цената на тези продукти е доста висока. Напр. сьомга - средната цена на сьомгата е около 35,00 лв. за кг. Ще могат ли детските завединия (общината или който там доплаща таксите от родителите) за си го позволят? Или ще вдигнат таксите? Тогава колко родители ще могат да си го позволят. Изобщо не ми допадат тези експерименти, които искат да правят с децата ни. Да не говоря, че ми намирисва на нагласена история, за да печели някой на гърбовете на децата ни.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.08.18 10:26#5МиссаМиссаПомощник ГотвачРегистрация: 09.02.17Град: Велико ТърновоОтговори: 85от: За новия рецептурник за детските градиниИнтересна гледна точка! Съгласна съм, че може да има нещо "сиво" в цялата работа, но пък има и добра страна - децата ще получават по-богата хранителна и кулинарна култура. Основното и най-важно е това, че калориите са намалени и приема на плодове и зеленчуци е увеличен. А относно таксите - да се надяваме, че няма да има промяна.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.18 08:02#6Илиана ПървановаИлиана ПървановаГуруРегистрация: 17.08.18Град: -Отговори: 21от: За новия рецептурник за детските градиниНай-важното е храната за децата да е приготвена с Любов!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest