Gotvach.bg»Форум»Търся Рецепта»Трябват ми рецепти от Родопската кухня

Трябват ми рецепти от Родопската кухня

  • 08.09.19 08:35#1МарианаМарианаНовакРегистрация: 21.07.16Град: СофияОтговори: -Трябват ми рецепти от Родопската кухняЗдравейте, запалени кулинари.
    Аз макар и да не можах да се развия като супер кулинар у дома, поне съм почитател и ценя уменията на по-опитните.

    Работя върху проект за Родопската кухня и ми трябват рецепти за 4 сезона х 4 дни - за обяд и вечеря,
    тристепенно меню. Разбира се и закуски. Ако съберем повече - както е казал Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече".

    Ще бъда благодарна, ако всеки, който има такива ми ги изпрати или тук или на мейл ::mery.akkarpat@gmail.com.

    Ако има мераклии да водят и уъркшоп за приготвяне на някои от тях също да ми пише.
    Допълнително ще уточним периодите, в които ще се провеждат както и ще обявя мястото.

    Идеята е да се възстановят стари рецепти, да са свързани с бита на Родопчани и да
    популяризираме и между нас и между гостите на хотела ни вкусни, домашни ястия, печива и десерти,
    като съществена част и допълнение към местните традиции и обичаи.

    Също ще съм благодарна, ако изпратите и информация за уникални продукти, които се произвеждат в този район, и в трите дяла на планината. Например сусам - тахан в Ивайловград и т.н.

    Благодаря, сърдечно.
    Мариана
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest