Gotvach.bg»Форум»Начинаещи кулинари»Кога да пуснем децата в кухнята?

Кога да пуснем децата в кухнята?

  • 23.01.21 07:11#1Ваня СтойчеваВаня СтойчеваПомощник ГотвачРегистрация: 24.07.17Град: СофияОтговори: 19Кога да пуснем децата в кухнята?Децата лесно се палят и нямат търпение да придобият нови умения. Хубаво е от малки да ги оставяме да ни помагат. Но е страхотно, когато усетим, че са достатъчно големи да се справят добре и съвсем сами с някой лесни рецепти. Колко големи обаче трябва да бъдат те?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.22 12:58#2МиссаМиссаПомощник ГотвачРегистрация: 09.02.17Град: Велико ТърновоОтговори: 85от: Кога да пуснем децата в кухнята?Интересно! Според мен, ако от съвсем малки бъдат въвлечени в това да помагат, то може би към 5-6 годишна възраст биха имали готовност да се справят само и и да вземат решения. Задължително пособията, които използват трябва да са безопасни за тях (ножчета за масло напримел може да използват или щипки за горещите неща и тн). Обаче за кухненските уреди и пренасянето на пълни тенджери/ тави ще имат нужда от помощ и като цяло през целия процес ще имат нужда от надзор. Така мисля аз.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.10.22 10:44#3Боряна АтанасоваБоряна АтанасоваЧиракРегистрация: 03.05.20Град: ПлевенОтговори: 59от: Кога да пуснем децата в кухнята?Според мен още от малки трябва да влизат в кухнята. Задължително под родителски надзор. Могат например с рязането, аз имам ренде което реже зеленчуците на кубчета моята дъщерята много е щастлива когато режем с него. Даже когато меся и тя иска, давам и малко тесто и тя меси - почти на три е и сама изявява желание да помага.Така че смятам на 3-4години може да ги допускаме в кухнята.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest