Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Здравословно хранене и диабет

Здравословно хранене и диабет

  • 24.07.11 07:04#1MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12Здравословно хранене и диабетЗдравейте,

    аз съм специалист по здравословно хранене и диабет. Задавайте вашите въпроси.
    Дайте подробна информация за вашия случай.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.07.11 09:49#2ЗорницаЗорницаНовакРегистрация: 27.07.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетЗдравейте! На 31 г. съм, с диабет съм от 9-годишна. Последните три години качих доста килограми. В момента съм 94 кг. при височина 167 см. На четирикратен инсулин съм, диабетът ми не е компенсиран. Консултирах се с диетолог, който е и ендокринолог, но съм много разочарована. Преди 10 дни бях в болница уж, за да ми се изготви подходящ режим на хранене, което не се случи. Говорила съм за килограмите с личната ми лекарка, както и с ендокринолога, който ме лекува. Това, което чувам от тях е - "трябва да отслабнеш" или "на 20% от хората с диабет това се случва". Не искам да бъда в 20-те процента. Пробвала съм различни диети - Дюкан, 90-дневна, разделно хранене и др., но когато съм на работа, често ми пада захарта и ги спирам. Какво бихте ми препоръчали ?ОтговорОтговор с цитат
  • 27.07.11 04:42#3MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12от: Здравословно хранене и диабетИмате диабет тип 1 или 2 ? Какъв инсулин вземате ? Имате ли инсулин, който действа за 24 часа ? Колко ви е следното изследване - хемоглобин А1Ц ? Колко ви е сутрешната захар на гладно и 2 часа след това ? Съвсем накратко, вие имате така наречената инсулинова резистензия. Храната ви трябва да е ниско въглехидратна( да броите на всяко ядене калориите) и високо белтъчна
    с две думи - пълнозърнест хляб( забравете за белия - той така или иначе е отрова), на всяко ядене да имате белтъчини като яйц, месо, ядки, боб, несладки плодове, зеленчуци и яжте нискомаслени храни.
    След всяко ядене излизате на разходка от 15 - до 30 минути. Още ще ви кажа по-късно.


    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.07.11 07:48#4ЗорницаЗорницаНовакРегистрация: 27.07.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетДиабет тип 1 съм, тъй като съм се разболяла като дете /на 9г./.Да, имам 24-часов инсулин - Левемир.Бързодействащият ми е Хумалог - по 12Е три пъти дневно, Левемирът е 28Е. Захарта ми сутрин на гладно варира от 11-14, предиобяд варира 3-5, преди вечеря е около 11, а преди нощната инжекция е около 9. Гликираният ми хемоглобин последно беше измерен преди 2 седмици и е 10,1. Казаха ми, че хапвам прекалено малко въглихедрати, дори хляб почти не ям, около филия на ден. Не хапвам ориз, картофи, боб, т. нар. бавни въглихедрати. Хапвам обикновено млечни продукти - кофичка мляко 2% ми стига за едно хапване. предполагам, че това е една от грешките ми за небалансираното хранене.Но често нямам и никакъв апетит. ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.11 04:01#5MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12от: Здравословно хранене и диабетВижте си съобщението.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.11 02:02#6илханилханНовакРегистрация: 28.07.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетЗдравейте! Много ми е приятно, че има такива добри хора като Вас за да ни консултират по някои здравословни проблеми! Аз съм жена на 52 г. и скоро ми откриха диабет тип 2. За сега резултатите ми не са много притеснителни : сутрин на гладно 6.6 след 2 часа 7.5, понякога скача и на 10, ако ям бял хляб, но взимам метфогамма 0.850 по половинка. Въпроса ми е рисковано ли е, когато понякога консумирам бял хляб или баница, по точно тестени изделия и какви последици може да има това за мен в последствие/ мн обичам тестените неща/? При какви резултати на захарта настъпват усложненията в организма на човек ? Благодаря Ви предварително.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.11 07:47#7MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12от: Здравословно хранене и диабетЗдравейте и на вас. За съжаление не съм съгласна с вас. Веднъж щом сте диагностизирана с Диабет, това е за цял живот и трябва да го вземете на много сриозно. Над 8 е цифрата, при която захарта става бавен убиец. Заболяванието атакува цялото тяло от глава до пети, включително и панкреаса, където повече и повече клетки които произвеждат инсулин умират. С други думи, edin den shte minete na insulin,a kogato vsichki tezi klekti umrat shte stanete zavisma ot insulina. А ето още какви поражение високата кръвна захар Може да направи:
    1.очни заболявания включително слепота
    2.невропатии, nevrologichni problemi ( включително импотентност при мъжете),може да доведе до отрязване на каринзите- крака например
    3.кожни инфекции
    4.сърдечно съдови заболявания
    5.загуба на слух
    6.синдроми на високата захар
    7.бъбречни заболявания, минаване на диализа, евентуално загуба на функцията на бъбреците( което води до смърт)
    7.инсулти.
    Тези поражения стават постепенно, захарта става бавен убиец. На вас сега е времето да разберете сериозността на заболяването и да започнете да контролирате кръвната ви захар да е в нормални граници, защото само това е спасението да забавите/дори да преодотварите някои от тези фатални последици и да живеете нормален
    пълноценен живот. Много хора по света живеят напълно нормален живот с диагноза диабет, но тя изисква много от вас:
    1. желязна воля
    2. желание да направите драстични промени в живота си в името на здравето - диета, забравяте завинаги за белия хляб и бялото брашно, минавате само на едно/пълнозърнести храни, които са не само полезни за диабетиците, но и за всички хора.
    Минавате на ниско въглехидратна, високо белтъчна диета( яиза, месо, риба, ядки, боб), плодове, зеленчуци, нискомаслени храни - купете си една книга за диабетично хранене. Мога да ви успокоя, че тази диета, която ви описах е здравословна за цялото човечество, не само за диабетици.
    3 спорт задължително - без него, няма да можете да контролирате диабета - не е задължително да плувате, да тичате, разходка пеша по 30-40 минути на ден ще свърши работата.
    Желая ви успех. Убедена съм, че ще надвиете диабета, а не той вас.

    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.07.11 09:59#8илханилханНовакРегистрация: 28.07.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетБлагодаря Ви от сърце за изчерпателния отговор. Ще се постарая да спазя нещата.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.08.11 11:51#9krasikunchevkrasikunchevНовакРегистрация: 02.08.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетИ аз съм с диабет, поинтересувай се от рейки енергийно лечение. Аз постигнах много добри резултати с ретинопатия и невропатия съм и ампутиран пръст на крак.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.08.11 12:01#10krasikunchevkrasikunchevНовакРегистрация: 02.08.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетИ аз съм с диабет, поинтересувай се от рейки енергийно лечение. Аз постигнах много добри резултати. С ретинопатия и невропатия съм и ампутиран пръст на крака.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.08.11 05:34#11Vera KrumovaVera KrumovaНовакРегистрация: 09.08.11Град: -Отговори: 1от: Здравословно хранене и диабет Ой, Мария 1 - какви ядки, какъв боб ?ОтговорОтговор с цитат
  • 01.10.11 02:16#12ДетелинаДетелинаНовакРегистрация: 01.10.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетМоля, препоръчайте ми книги с рецепти за диабет ? Благодаря.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.11 03:25#13MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12от: Здравословно хранене и диабетЕто една страница. Въведете я в гугъл и ще може да я прочетете. На този доктор намерете книгите.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.11 01:26#14ДетелинаДетелинаНовакРегистрация: 01.10.11Град: -Отговори: 2от: Здравословно хранене и диабетИзвинете, но не виждам в поста ви линк, къде да търся информацията, която ми посочвате ?ОтговорОтговор с цитат
  • 07.10.11 01:06#15MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12от: Здравословно хранене и диабетhttp://www.diabetes-book.com/ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest