Gotvach.bg»Статии»Кое за какво е полезно»Няколко ползи от суровоядството

Няколко ползи от суровоядството

AdminAdmin
Администратор
95442k
Няколко ползи от суровоядството

Суровата растителна храна съдържа особено ценни за организма биологично активни вещества. Ето защо тя все повече се утвърждава и налага като постоянна част от ежедневното меню.

Доказано е, че чрез ензимите, витамините и минералите соли на суровата храна стимулира обмяната на веществата, подобрява функциите на вътрешните органи, отстранява натрупаните токсини, повишава не само физическата и умствена работоспособност, увеличава концентрацията и не на последно място засилва имунната система и устойчивостта срещу заболявания.

Суровите плодове и зеленчуци са най-сполучливото противодействие на някои неблагоприятни последствия от мазната месна храна, която затруднява перисталтиката отделя много отровни вещества и затруднява работата на черния дроб, бъбреците и кръвоносните съдове.

В този смисъл всички специалисти по храненето са категорични, че разнообразяването на всекидневната храна с пресни плодове и зеленчуци е повече от необходимо.

Сутрин преди закуска или по време на ядене суровите ябълки са най-добрият регулатор на храносмилането. А доброто и редовно храносмилане е предпоставка за добро здраве. Подходящи за проблеми с храносмилателната система са още прясно изстискани сокове от портокали, сливи, грозде и домати.

Няколко ползи от суровоядството

В основното меню на обяд също е задължително да се включват зеленчукови салати и сурови плодове. Те възбуждат апетита, засилват отделянето на храносмилателните сокове и доставят на организма необходимите ценни вещества и енергия.

Важно е да се знае, че суровите плодове и зеленчуци трябва да се приемат преди основните ястия, тъй като те се задържат за по-малко в стомаха, за разлика от преработената храна. Ако ги приемате след ядене се затруднява свободният им път, в следствие на което започва ферментация и подуване на червата. Резултатът – гадене и тежест.

Приятен десерт са соковете, обогатени със сметана, бадемово мляко и мед.

Изпит половин час преди ядене, сокът от грейпфрут подобрява апетита. Същото действие имат соковете от кисели или стипчиви плодове и зеленчуци (вишни, малини, боровинки, домати и др.).

Пресните плодове, включени във вечерното меню, допринасят и за пълноценен сън, защото регулират всички жизнени функции, действат успокояващо.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest