Gotvach.bg»Форум»Меню за празник и делник»Имате ли семейни кулинарни традиции

Имате ли семейни кулинарни традиции

  • 02.10.16 10:48#1Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428Имате ли семейни кулинарни традицииИмате ли традиции, които спазвате в семейството си като например всеки понеделник да ядете винаги риба или на определена дата от месеца да приготвяте нещо специално. Сетих се за тази тема, защото ми се дояде пица, а сестра ми всяка неделя ядът пица и ми стана интересно. Аз нямам подобни традиции освен че всяка седмица имаме домашна филмова (кино) вечер и приготвям пуканки, печени ребърца, бургери и семки точно като за кино
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.18 09:31#2Вивта СанВивта СанНовакРегистрация: 18.12.17Град: Велико ТърновоОтговори: 10от: Имате ли семейни кулинарни традицииСпазваме всички кулинарни традиции ,които повеляват българските празници.На Никулден- риба и постно ,когато повелява календара.Малките ритуали подобряват настроението у дома.Например единият не започва да се храни , ако другият не е седнал още на масата.Правим го от уважение и с удоволствие, а не по задължение.На рождените дни правим торта с домашни блатове и млечен крем с банани.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest