Gotvach.bg»Форум»Кухненско оборудване и техника»Въпроси относно електрическата кана?

Въпроси относно електрическата кана?

  • 19.01.17 03:07#1Таня АрабаджийскаТаня АрабаджийскаЧиракРегистрация: 28.11.16Град: ПловдивОтговори: 1Въпроси относно електрическата кана?Имам няколко въпроса свързани с електрическата кана, може отговорите на някои да ги намеря в нета, но мисля че тук ще получа отговори от опит. Първо трябва ли да има винаги вода в каната, когато не се използва, например да остава вода през нощта, или трябва да се изсипва? Второ- как да премахна варовика от каната? И на колко време се почиства и как?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.03.17 07:01#2МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Въпроси относно електрическата кана?В нашата кана винаги има вода. Не знам дали е правилно или не, но поне сме сигурни, че дори и някой от нас да е сънен, няма да я пусне да работи празна и да изгори. Каната я чистя с гъба или четка и обезмаслител. Не я разглобявам почти никога, а просто отварям капака и обирам натрупалото се по нея с гъбата. След това изплаквам хубаво и я оставям да изсъхне. После вече е готова да се пълни и ползва.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.04.17 11:57#3Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Въпроси относно електрическата кана?Моята кана е стъклена, с лек метален кант отдолу и никога не ми се е отлагал варовик. Не държа вода в нея, когато ми потрябва я пълня и след това я измивам от вътре с четка и препарат, изплаквам и оставям да съхне. Иначе за почистване пробвай с лимонтузу, сипи си вода до първото деление и едно пакетче лимонена киселина, включи я и остави да поври 10мин. При отворен капак на каната тя няма да се изключи и водата ще може да си ври и би трявбвало да падне всичко от дъното.ОтговорОтговор с цитат
  • 23.02.20 09:16#4Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Въпроси относно електрическата кана?Кантата ползвам ежедневно. Винаги има вода в нея. Почиствам вечер с препарат и вода.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.07.23 06:14#5Потребител#325598Потребител#325598НовакРегистрация: 27.01.23Град: -Отговори: 62от: Въпроси относно електрическата кана?Каната ползваме ежедневно. Винаги има вода в нея.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest