Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»За ползите от кафето

За ползите от кафето

  • 01.05.13 06:08#1Апостол АпостоловАпостол АпостоловНовакРегистрация: 11.06.12Град: СофияОтговори: -За ползите от кафетоЕДИН ДОБЪР СТАР ПРИЯТЕЛ

    Преди време простовати знахари в бели престилки, завършили медицина по милост, страстно и настървено ни убеждаваха, че кафето е нещо много вредно и е отговорно за повечето болести на този свят. В Харвардския медицински университет обаче бяха проведени дългогодишни опити с хиляди доброволци и те доказаха недвусмислено, че КАФЕТО Е МНОГО, МНОГО ПОЛЕЗНО.

    Актуално изследване разкри още няколко предимства на кафето. Американските изследователи са открили, че пиенето на кофеиновата напитка е чудесен начин за отслабване - кофеинът потиска апетита, като намалява желанието за храна и предпазва от преяждане.

    Освен това кафето увеличава енергията и издръжливостта на организма, помага и за намаляване на мускулната умора. Чаша кафе може значително да увеличи силите и да подобри резултатите от физическата активност.

    Кафето намалява кръвната захар и по този начин понижава риска от развитие на захарен диабет тип 2, установиха експерти от Харвард. Според същото проучване е с 25% по-малко вероятно любителите на кафето да развият болестите Паркинсон и Алцхаймер.

    Кофеиновите напитки са освен това и чудесен антиоксидант, в много случаи по-добър дори от този в плодовете и зеленчуците.

    АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

    ОтговорОтговор с цитат
  • 30.07.13 04:52#2Гергана КинтановаГергана КинтановаНовакРегистрация: 30.07.13Град: -Отговори: 5от: За ползите от кафетоИнтересна статия, срещал съм я и преди!ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 02:06#3Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: За ползите от кафетоне мога без кафе на този етап :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 21.01.16 09:52#4Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: За ползите от кафетоАко се пият по 2- 3 чаши на ден едва ли е вредно. И потиска апетита определено.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.01.16 06:55#5Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: За ползите от кафетоДо колкото съм запозната едно кафе на ден е здравословно за организма. Аз не пия кафе понеже моя организъм не го понася. Но готвя и ям кафени изделия.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.01.16 01:47#6Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: За ползите от кафетоКафе пия едничко сутрин, но никога не отказвам, ако ми предложат и през деня. Много го обичам. Но освен за пиене, кафето става и за... миене. Сложете утайката от кафето в бутилката, където се е свършило млякото, добавете няколко капки веро и малко гореща вода, разтръскайте енергично и после изплакнете. Бутилката ще блесне като кристал!ОтговорОтговор с цитат
  • 29.01.16 01:56#7Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: За ползите от кафетоБез кафе не мога сутрин. Понякога и следобяд пия.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.02.16 10:51#8Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: За ползите от кафетоОбичам аромата му,действа тонизиращо и ободряващо,освен това с утайката може да си подхранвате цветятаОтговорОтговор с цитат
  • 13.02.16 01:12#9Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: За ползите от кафетоВ магазините са пуснали подправка за кафе.Някой ползвал ли е?То кафето си е достатъчно ароматно,та се чудя какъв е ефект имат?ОтговорОтговор с цитат
  • 13.02.16 01:30#10Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: За ползите от кафетоНе съм чула, но не бих ползвала, ако е кафе да е чисто.ОтговорОтговор с цитат
  • 18.04.16 10:53#11Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: За ползите от кафетоАз без кафе сутрин не мога. Ако не пия цял ден ми е едно такова заспало.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.16 01:34#12VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: За ползите от кафетоНа първо място - богато е на антиоксиданти.Чувстващ след едно изпито кафе бодър.Кафето тонезира.При диария е добре да се здъвчат 2,3 зърна.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.16 10:30#13Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: За ползите от кафетоне пия кафе, заради високото съдържание на кофеинОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest