Gotvach.bg»Форум»Веган и Вегетарианска Кухня»Каква е разликата между веган и вегетарианец?

Каква е разликата между веган и вегетарианец?

  • 19.01.16 10:27#1МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340Каква е разликата между веган и вегетарианец?Доста хора бъркат понятията и си мислят, че е едно и също, но не е така. Веганите са доста по-строги към начина си на живот и храната, която консумират. Изключват напълно от менюто си : всякакво месо, колбаси, млечни продукти, риба, морски дарове,яйца, животинска мазнина, мед и пчелни продукти.

    Вегетарианците пък от своя страна си позволяват да си хапват риба, морски дарове, млечни продукти и яйца, но също като веганите не консумират месни продукти. Твърди се, че веганите и вегетарианците не ядат месо, тъй като изпитват съжаление към убитите животни. Също така не носят дрехи от животинска кожа.

    Споделете и своя опит
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.03.16 11:56#2ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Не спадам към нито една от двете категории ,обичам и месо и риба В интерес на истината по хубаво ми е да приготвям постно ,но се налага и месце ,без него не може Избрала съм си ден от седмицата в които не ям месо ,поне винаги се старая да го спазвам това правило ,но то е по други причини Всеки си решава какъв да е веган или вегитарианец ,щом се чувства добре с този начин на хранене значи е правилното ОтговорОтговор с цитат
  • 25.04.16 04:01#3Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Не съм за нито едно от двете, обичам да си хапвам и месце и риба.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.05.16 03:19#4К КК КГотвачРегистрация: 04.02.16Град: ЛомОтговори: 58от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Не съм много наясно с товаОтговорОтговор с цитат
  • 30.06.16 12:03#5Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Човекът не е създаден като трвопасно животно.И храносмилателната му система и зъбите му са предназначени да преработват механично и по химичен път животинска храна.Така,че не измъчвайте организма си само с растителна храна.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.06.16 06:38#6Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?така ама месото си е месо ОтговорОтговор с цитат
  • 26.07.16 10:47#7СавинаСавинаНовакРегистрация: 26.07.16Град: СливенОтговори: 31от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Личностен избор си е, но трябва да се внимава с приема на хранителни веществаОтговорОтговор с цитат
  • 29.07.16 08:58#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?знаете ли че месо трябва да се яде само веднъж в седмицата ако искате да сте здрави ако не си яжте каквото искатеОтговорОтговор с цитат
  • 30.07.16 06:59#9Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Харесвам менюто да е разнообразноОтговорОтговор с цитат
  • 03.08.16 06:18#10Vildan AhmedovaVildan AhmedovaЧиракРегистрация: 26.04.16Град: СофияОтговори: 23от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Май доста хора не знаят каква е разликата?ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.16 02:49#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Аз не съм нито едното от двете, хапвам си от всичко. Един живот живее човек, няма да се ограничавам от нищо както и моите близки.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.04.18 01:10#12ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?И аз не бях много на ясно с разликата, но се разрових в нета и се пообразовах по темата. Ето какво открих:
    "Веган, веганство или веганизъм са трите възприети в България понятия, които характеризират начин на живот, според който човек живее без да участва в експлоатацията на животни. От това следва веганите да бъдат пълни вегетарианци, които не само се хранят изключително с растителни продукти, но и не използват продукти пряко или косвено получени от използването на животни.
    Веганите изключват от хранителната си диета не само месото, но и рибата, другите морски животни, яйцата и млечните продукти. Освен по отношение на храната, веганите не използват:
    изделия от животински произход – кожа, коприна, вълна и др.;
    пчелен мед
    продукти с животински компоненти – желатин, глицерин (има и глицерин с растителен произход) и др.;
    продукти, които са произведени чрез рафиниране с животински продукти – някои видове захар и пр.;
    продукти, които са тествани на животни, в т.ч. козметика, тютюн и пр.
    не подкрепят използването на животни за лов или забавление – циркове, зоопаркове и пр."

    Източник: Уикепедия
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest