Gotvach.bg»Форум»Веган и Вегетарианска Кухня»Каква е разликата между веган и вегетарианец?

Каква е разликата между веган и вегетарианец?

  • 19.01.16 10:27#1МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340Каква е разликата между веган и вегетарианец?Доста хора бъркат понятията и си мислят, че е едно и също, но не е така. Веганите са доста по-строги към начина си на живот и храната, която консумират. Изключват напълно от менюто си : всякакво месо, колбаси, млечни продукти, риба, морски дарове,яйца, животинска мазнина, мед и пчелни продукти.

    Вегетарианците пък от своя страна си позволяват да си хапват риба, морски дарове, млечни продукти и яйца, но също като веганите не консумират месни продукти. Твърди се, че веганите и вегетарианците не ядат месо, тъй като изпитват съжаление към убитите животни. Също така не носят дрехи от животинска кожа.

    Споделете и своя опит
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 02:13#2МаргаритаМаргаритаНовакРегистрация: 19.01.16Град: СофияОтговори: 229от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?аз не спадам към нито една от тези 2 групиОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 08:16#3Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Рибата не расте по дърветата. И с риба не се хранят За тези хора си има друго наименование - пескетарианци.
    Пескетарианството е хранителен режим, в който се приемат риба и морски дарове, без друго месо. Пескетарианската диета включва също зеленчуци, плодове, ядки, семена, варива, яйца и млечни продукти.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.01.16 02:52#4Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Разликата е много добре описана още в първият пост. И аз не спадам към нито една от тези групи,нито към тези,който ядат всичко сурово. Да се ограничиш за кратко,да,но като начин на живот...поне за мен не е разумно ОтговорОтговор с цитат
  • 26.01.16 05:12#5МаргаритаМаргаритаНовакРегистрация: 19.01.16Град: СофияОтговори: 229от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?И аз мисля, че е неразумно, макар че някои хора може да ни линчуват ОтговорОтговор с цитат
  • 26.01.16 05:41#6Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Директно с камшика :evil:ОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.16 12:46#7МаргаритаМаргаритаНовакРегистрация: 19.01.16Град: СофияОтговори: 229от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?малко тока стана ОтговорОтговор с цитат
  • 31.01.16 10:46#8Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Дядо ми е на 93 години и яде всичко, само че винаги подчертава, че трябва умереност във всичко!ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 05:51#9Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?И аз не попадам към нито една от двете групи. Обичам да си похапвам от всичко по малко.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.16 06:51#10ВаняВаняЧиракРегистрация: 11.01.16Град: -Отговори: 38от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Веганите са подразделение на вегетарианците. Други такива са: лакто-ово вегетарианци, ово вегетарианци, лакто вегетарианци, флекситарианци, суровоядци, фрутерианци, поло вегетарианци, полувегетарианци и песцетарианци.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.16 07:36#11ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?По скоро спадам към вегитарианците мога и без месо, но обичам да хапвам риба :love:ОтговорОтговор с цитат
  • 19.02.16 09:43#12Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Не виждам смисъл в лишаването на на организма от нужните му вещества - ако просто не харесваш вкусът на дадена храна - ок - но да я отбягваш само заради произхода и - не го разбирам- въпрос на светоусещанеОтговорОтговор с цитат
  • 19.02.16 10:56#13гина райчевагина райчеваНовакРегистрация: 18.02.16Град: КесаревоОтговори: 55от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Разликата между тях ,че веганците са по строги те не косумират щое животинскоОтговорОтговор с цитат
  • 20.02.16 04:17#14Рая АндоноваРая АндоноваМастър ШефРегистрация: 04.12.15Град: ВарнаОтговори: 84от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Вегани - абсолютно нищо, което по някакъв начин минава през някое животно.
    Вегетарианци - абсолютно никакво месо (също животинките от подводния свят) и не носят дрехи от животни.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.03.16 09:10#15Мюрвет ЮсуфоваМюрвет ЮсуфоваЧиракРегистрация: 17.02.16Град: ВарнаОтговори: 1от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Съвременния живот за жалост, не е здравословен.Баба ми и дядо ми едва ли знаят разликата между вегани и вегетарианци.Само се тъпчем с храна нямаме движение.Сега има вегнство,супер храни,фитнес,за което се плаща с много пари.Баба ми и дядо ми спортуват с работа.Веганството и вегетарианството не мисля,че е здравословен начин на живот,поне не за дълго.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.03.16 10:29#16МарияМарияНовакРегистрация: 30.01.16Град: ВарнаОтговори: 18от: Каква е разликата между веган и вегетарианец?Много вероятно е да са прави в това което вярват,но за мен нито едно от двете не е нормално.Чувала съм че и гъби не ядели едните.В една друга група четох че по логиката която следват не е редно да ядат и плодове и зеленчуци.
    Темата е доста голяма,но аз се чувствам невежа и не се наемам да коментирам.В интерес на истината дори не ме интересува каква е разликата,ако ще и да ме убият публично на площада с камъни
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest