В какво сервирате?

  • 30.01.16 07:56#1Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49В какво сервирате?Не си представям да пия кафето си от дебелостенна фаянсова чаша с обем повече от 100 гр. Колко по-приятно е, представете си: изящна тънка чинийка и чашка от костен порцелан, почти прозрачна, когато е празна, лека, въздушна и в нея - едно силно, горещо кафе с гъст каймак и умопомрачителен аромат!

    В съчетание тези две неща - порцелановата чашка и силното кафе - са като прекрасна влюбена двойка. А като видя някоя красавица рано сутрин на улицата да тича към автобуса с пластмасова чашка, в която има някаква кафява помия, наричана "кафе", направо ме втриса!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:10#2Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: В какво сервирате?За кафе използвам голяма порцеланова чаша.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 07:41#3цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: В какво сервирате?Погледни от другата страна да отидеш в кафене и да ти сервират кафето в чаша , която не е измита добре , случвало ми се е не веднъж . У дома го пием в обикновени чаши за кафе имам сервиз който седи в шкафа , тези са ми по - удобни и практични .ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 07:47#4Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: В какво сервирате?Порцеланови чаши и чинии.За кафето всеки си има чаша.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 08:47#5Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: В какво сервирате?Като стана дума за чаши, ето следния смешен епизод. Много отдавна си мечтаех да имам хубав, ама наистина хубав сервиз за кафе. А когато тръгнах да си търся такъв, открих, че наистина хубави чаши и чинийки за кафе в нашите магазини струват от 20 лв нагоре една чаша с една чинийка. Доловила от приказките помежду ни за какво си мечтая, сестра ми взе, че ми донесе "изненада" от Германия - комплект чаши с чинийки за кафе. Много фин порцелан, много фина украса, приказно красиви. И що да видя - 7 чаши! Бре, казвам, тоя германец пак мислил 5 минути повече от другите нации - сложил една резервна. А сестра ми се смее: "Я брой чинийките". Броя, броя ... 8. ??!! - поглеждам я с недоумение. А тя пак се смее: "Купих ги на техния битак - това просто някога е бил сервиз от 12 чаши с чинийки, обаче няколко от тях са се счупили и жената ги продаваше така".ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 08:53#6Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: В какво сервирате?Като откривах форумната тема ми беше интересно да науча как хората сервират различните ястия и в какви съдове. Например как е по-добре да се сервира телешки кебап - в голяма плитка чиния или в обикновена дълбока. Защото е със сос все пак, но пък е с гарнитура. Изобщо голямата чиния ли е по-апетитна или нормалната? Агнешкото печено в отелни чинии ли да слагаме или да го стоварим в стъклена тавичка в средата на масата и всеи да си реже? И тогава какво става с дроб-сармата за гарнитура - при печеното ли да стои или в чинията на всеки. Такива работи ме интересуват.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 10:42#7Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: В какво сервирате?кафето за гости в чаша с чинийка, моето в голяма порцеланова чаша (подарък от приятелка), в която напоследък пия по конска доза кафе ))ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 10:42#8Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: В какво сервирате?Когато сервирам супа задължително в купичка а под нея чинийка за подложкаОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 10:47#9Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: В какво сервирате?най-обичам в заведение,нейде в планината да си поръчвам скара и да ми я донесат сервирана върху дървена дъска с различни подправки в солнички :y: :y: :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.16 11:42#10Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: В какво сервирате?Ооо! Да! А наоколо шумоли гората, ухае на бор и пръст, чува се тих, интимен смях и се носят такива апетитни миризми на печено месце и подправки!ОтговорОтговор с цитат
  • 12.02.16 01:06#11Yana G.Yana G.ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: ВарнаОтговори: 331от: В какво сервирате?Еее според мен всяка уважаваща себе си и гостите си домакиня, отделя време и голямо внимание в избора си на чинии, чаши и прочие. ОтговорОтговор с цитат
  • 17.02.16 03:37#12Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: В какво сервирате?ДуралексОтговорОтговор с цитат
  • 17.02.16 03:48#13Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: В какво сервирате?Аз предпочитам широки чинии, ястието да не е набутано едно в друго. Повечето салати ги сервирам също в плоски салатиерени чини, рядко в купа. Течните храни в подходящи дълбоки чинии или купички, сосовете - в специални купички и панички за сосове.
    Кафето обичам сутрин да го пия от любимата голяма порцеланова чаша.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 11:17#14Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: В какво сервирате?порцеланова голяма чашаОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 09:35#15Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: В какво сервирате?Аз обичам да пия от голяма чаша. За гости разбира се вадя сервизаОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest