Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?

Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?

  • 01.02.16 02:45#1МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Имате ли навика да хвърляте по едно око на етикетите, за да разберете какво е съдържанието и най-вече срока на годност. Аз задължително ги гледам, след като няколко пъти попадах на стоки с изтекъл срок на годност в една от големите вериги хранителни магазини. От тогава имам обица на ухото.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:26#2Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Нямам навика да поглеждам етикетите, особено когато пазарувам от големите магазини за хранителни стоки.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:29#3Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Винаги ги гледам,при мен това е професионално изкривяване,работя в хранителна верига и ми е навик.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:42#4Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Задължително гледам етикетите - какво е съдържанието и какъв е срока на годност. Веднъж в един хранителен магазин имаше промоция на кюфтета - на супер ниска цена. Взех една тарелка и се загледах в съдържанието. Ами какво да ви кажа - имаше 9 различни "Е-та" и набързо я върнах на мястото и.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:42#5цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Аз пазарувам от няколко магазина , защото живея в малък град и тук понякога няма всичко което ми е необходимо в един магазин . Има магазин където съм се убедила, че има само пресни стоки и рядко поглеждам етикета ,но когато пазарувам от други места задължително гледам срока на годност , най - вече защото имам малко детенце . Трябва да се внимава с тези неща , не е шега работа . Собствениците със целта си да нямат загуби от брак и продавачките немотивирани с ниските си заплати да следят тези срокове , според мен са основната причина да употребяваме стоки с изтекъл срок.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:45#6СтейсиСтейсиЧиракРегистрация: 07.12.15Град: Велико ТърновоОтговори: 45от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Гледам срока, като си купувам готово тесто, яйца, мляко и хумус.
    Следя и Е-тата, което не значи, че съм изключила всички храни с тяхно присъствие...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:46#7СтейсиСтейсиЧиракРегистрация: 07.12.15Град: Велико ТърновоОтговори: 45от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?А като постя, виsя 2 часа в магазина да търся нещо без мляко и яйца ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:47#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?От скоро започнах да чета какво съдържат храните ,абе то много консервенти и оцветители има, да не говорим за Ета ,но най гадно е това 407 било суха кръв така че да си отваряме очите какво пазаруване ,да не си даваме паричките за гадории :evil:ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:48#9СтейсиСтейсиЧиракРегистрация: 07.12.15Град: Велико ТърновоОтговори: 45от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?A те гадовете отдавна се изхитриха и пишат Е-тата с истинските им имена... И тях май трябва да научим, за да се пазим от тях.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:52#10Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Нямам такъв навик за съжаление. Но трябва да внимавам повече.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 03:12#11Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Май никога Лошото е че съм взимала стоки в срок,а ае оказват развалени.Що се отнася до калории и т.н. не ги чета изобщо.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 03:17#12Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Jolie_ :Май никога Лошото е че съм взимала стоки в срок,а ае оказват развалени.Що се отнася до калории и т.н. не ги чета изобщо.

    Калориите изобщо не ги гледам,нито ги разбирам,нито искам да ги разбирам )
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.02.16 01:53#13Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Обикновено гледам срока на годност и съдържанието.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.02.16 02:08#14Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Да, задължително чета етикета и проверявам срока на годност.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.02.16 02:11#15Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?Винаги гледам етикета или маркировката на датата.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.02.16 06:50#16СтейсиСтейсиЧиракРегистрация: 07.12.15Град: Велико ТърновоОтговори: 45от: Винаги ли четете етикетите на стоките, които купувате?... които не винаги отговарят на истината... :cry:ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest