Gotvach.bg»Форум»Консервиране на храни»Какво основно консервирате за зимата?

Какво основно консервирате за зимата?

  • 04.02.16 12:15#1Радомира МихайловаРадомира МихайловаЧиракРегистрация: 29.12.15Град: Нова ЗагораОтговори: 99Какво основно консервирате за зимата?Аз до сега честно не съм консервирала лично, помагам на майка ми и делим консервите после. Главно домати, царска туршия, люти чушки, и компоти от любимите ни плодове - ягоди, праскови, кайсии. Вие какви неща консервирате в буркани? Ако имате любими и сполучливи рецепти споделете моля! Тази година съм мераклийка да се пробвам да си консервирам сама.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 01:40#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Какво основно консервирате за зимата?Обикновено не консервирам нищо ,но тази година какво ме прихвана не знам, но си сложих туршия от зелени доматчета и карфиол и една с камбички,използвах мързеливия вариант с фиксовете на йоткер,отделно правих и мързелива лютеничка,сладко от ягоди по рецепта на Иринка,което стана върховно,тая година чакам ягодите и ще си направя повечко ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 01:42#3Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Какво основно консервирате за зимата?Компоти, сладка, туршия.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 01:58#4Радомира МихайловаРадомира МихайловаЧиракРегистрация: 29.12.15Град: Нова ЗагораОтговори: 99от: Какво основно консервирате за зимата?Сия, аз по още по мързелив начин правя лютеницата, с майка ми открихме един цех в едно село в който предлагат домашна лютеница и печени чушки и вече втора година си копуваме от там. ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:01#5Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Какво основно консервирате за зимата?хахахаххаха тоя начин и аз преди го използвах )ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 02:09#6цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Какво основно консервирате за зимата?Аз консервирам почти всичко : Туршии 2 - 3 вида + ростовата , лютеница ,апетитка , патладжан + печени червени чушки , цели домати във буркани , бобена салата , постна лютика , компоти , 5 -6 вида сладка , много ми е удобен и микса от зеленчуци ( домати , морков и чушка ) ползвам го основно за супи , слагам цели чушки за паниране. Тази година моя рибар ми донесе около 4 кг. речна риба , приготвих я с доматен сос и я консервирах стана чудесна .ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.16 04:53#7МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Какво основно консервирате за зимата?Гледам колкото се повече неща да консервирам. По по малко, но различни видове. Иначе предимно сладка, компоти, кисели краставички, туршии, чушки, боров мед.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 12:00#8Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Какво основно консервирате за зимата?Сладка различни видове,люти чушлета,домати цели,домати сушени и туршия.Мисле,че това беше. ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 12:08#9Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво основно консервирате за зимата?И аз като вас си зареждам мазето със сладка,лютеница,апетитка,люти чушки,краставички,цветна салата,туршия,кисело зеле и др.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 12:11#10Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какво основно консервирате за зимата?Обичам да консервирам за зимата. Приготвям компоти, сладка, кисели краставички, лютеница, домати, зелен фасул, лапад и др.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 06:19#11ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво основно консервирате за зимата?Правя от всичко по малко ,да не ставя зян - малко кисело зеле ,туршия ,компоти ,лятна манджичка ,домати ,кисели краставички ,камби и 2 видя сладко от ягоди защото имам в градината и от сини сливи :wink:ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 09:51#12Рая АндоноваРая АндоноваМастър ШефРегистрация: 04.12.15Град: ВарнаОтговори: 84от: Какво основно консервирате за зимата?Ние правим кисели краставички, кисело зеле, компоти (най-вече от дюли, праскови, кайсии и понякога череши), туршия от камби, царска туршия и мармалад (от сини сливи).ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 11:57#13Радомира МихайловаРадомира МихайловаЧиракРегистрация: 29.12.15Град: Нова ЗагораОтговори: 99от: Какво основно консервирате за зимата?Супер е че толкова хора си готвят зимнина и я предпочитат пред купените такива. Надявам се и аз тая година да си направя добър старт, доста работи съм си намислила та дано всичко се получи ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 03:36#14КрасиКрасиНовакРегистрация: 05.02.16Град: РавдаОтговори: 20от: Какво основно консервирате за зимата?На последък,започнах малко неща да консервирам.Основно домашни сладка и конфитюри.Домати,сурова туршия.Мариновани краставички/трябва да се внимава със солта,а в туршиите има доста/.Естествено и кисело зеле-естествен пребиотик.Съвсем малко компоти,поради факта,че си отглеждаме киви,райска ябълка,хинап/китайска фурма/обикновени ябълки.За малко да забравя домашната лютеница.Май се оказа,че не е никак малко ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.16 05:09#15Радомира МихайловаРадомира МихайловаЧиракРегистрация: 29.12.15Град: Нова ЗагораОтговори: 99от: Какво основно консервирате за зимата?Права си Краси,това дето го изброи хич не е малко :wink:ОтговорОтговор с цитат
  • 08.02.16 12:07#16Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво основно консервирате за зимата?Най-вече салати.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest