Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?

Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?

  • 11.02.16 08:16#1Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?От няколко години вече не си купувам "пилешко" от магазина. Само като си представя с колко хормони, антибиотици, ГМО и да не казвам още с какво ги тъпчат, направо ми се повдига! Вече не си купувам и риба, отглеждана в садки. Тях пък с какво ги хранят няма да ви казвам.

    Във всеки случай ако ви прави впечатление, в много случаи шаранът, сомът и дори пъстървата са само кожа, кости и мазнина. Нито си купувам, нито ползвам за готвене кренвирши, луканки, така наречените "пресни" салами, натъпкани с вода и консерванти шунки, пушени меса и т.н. Не си купувам сирене, на което (слава Богу, вече) пише, че е направено от подобие на мляко, но не от мляко. От киселите млека си купувам само такива, на които пише, че съдържат "натурална" или "българска" закваска, а не просто "закваска". И то не за друго, а за да си заквася, както казва моята внучка, "мляко от ИСТИНСКА КРАВА".

    Ще речете: "Тая пък какво ли си купува!" Е, имах късмета да се изселя от опротивялата ми София и да заживея на село, и то в едно цивилизовано село, където има бърз интернет (без който иначе няма как да движа бизнеса си), кабелна телевизия, три магазина за хранителни стоки и 4 кръчми.Макар, че жителите му са само около 700. Вече не казвам и кое село е, защото като кажа, който дойде, идва пак - баири, язовири, красотилища, ама като почнат да идват хората на тълпи, почват и да цапат като невидели.

    Затова не казвам в кое село живея. Та какво си купувам... Яйца, мляко, масло, кокошчици, телешко, свинско, сирене, кашкавал - от хората тук и от съседното село. Рибата си я ловя сама в язовира - пъстърва, бяла, костур, уклей, шаран... А зеленчуците си ги отглеждам в двора.Е, и хляб си купувам от магазина. Това е. А вие какво мислите за храните в магазините?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 12:41#2Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Прясно мляко, сирене и кашкавал.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 01:18#3Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Някои зеленчуци, яйца.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 01:19#4Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Яйца,домати и краставици.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 01:57#5Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?От магазина си купувам почти всичко. Лятото си произвеждаме сами зеленчуци - но те не са голямо количество и се консумират на момента.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 04:02#6Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Ами зимата зеленчуците не са вкусниОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 05:00#7Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Не дъм съгласна,че не са вкусни зимата.Има сортове,които са по-скъпи,но и лятото не можеш да ядеш с такъв вкус.Българина търси ниски цени,а не качествени стоки.
    От магазина избягвам да купувам чипсове и тем подобни боклуци.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 06:01#8Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?А я ми кажете кои от сладките в магазина са хубави? Аз например си купувам: от баклавите - само турска или гръцка, от тортите - само "домашна бисквитена с баварски крем" и "еклерова", от опакованите сладкиши мога да взема "Киндер Пингуи" и от нашето "Своге" с кокос. От шоколадите остана качествен само "Линд", всичката "Милка" я бастисаха на менте-марципан (като казвам "марципан", имам предвид онзи стар нашенски марципан, дето се забъркваше от какао, вода, ванилия, захар и някакъв втвърдител - противна работа!),от бисквитите - само датски в метална кутия и то по веднъж на 100 години. Всичко останало просто не става за ядене, да не говорим, че европейските сладкари нямат никакво въображение, за тях съществува само гнусният лешников крем и нито желета, нито ликьори, нито захаросани плодове - нищо!ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 06:59#9Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Не купувам сухи пасти.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 07:35#10цветослава кирковацветослава кирковаГотвачРегистрация: 10.12.13Град: МездраОтговори: 108от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Аз не купувам свинско няма да ям но няма и да купя ,тази година съм яла 3 пъти и то при свекър ми и свекърва ми , те си купуват прасенце от свинеферма . Напоследък спрях и пилешко да купувам , просто не струва .ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 07:47#11ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Не купувам от доста време кренвирши ,четох как се правят и какво се слага Много се въртя във фейса едно видео как се инжектират пилета надуват се ,за да имат търговки вид ,а иначе са мършави Не купувам и от тях Гледаме си в двора 20-30 броилера ,и след това си ги прибирам за зимата ими във фризера има и в буркани това еОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 08:23#12Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Не, не ме разбирайте криво, но в условията на пазарна икономика, ако продължаваме да купуваме боклуци, те ще продължават да се продават и то на безбожни цени. Прав е беше Димитър Попов, като каза: "За Бога, братя, не купувайте", макар, че той имаше друго предвид.Всъщност, извинете за "политиката", аз не си падам по нея - нито гледам телевизора, нито чета вестници, защото информацията и бездруго сама ме намира. Обичам да готвя като всички вас, обичам да си хапвам вкусно и да правя каквото трябва, пък да става каквото ще.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.16 08:29#13ИвелинаИвелинаЧиракРегистрация: 01.02.16Град: КарловоОтговори: 269от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Някои зеленчуци и сирене.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.02.16 06:01#14Наталиа ПетроваНаталиа ПетроваЧиракРегистрация: 05.01.16Град: ВарнаОтговори: 148от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Купувам си всичко, просто защото иначе трябва да се изнеса от града и да се отдам на грижи за добитъци и зеленчуци, освен това доколкото знам самата почва е отровена, дъждовете са киселинни и в общи линии във всичко има нитрати.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.02.16 07:07#15МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Не си купувам кренвирши и напоследък пилешко. Нещо ми се погнуси...пълно с вода и кожи, месо почти няма,мирише ми на лекарства, а за хормоните да не коментирам.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.02.16 07:44#16Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво не си купувате за готвене или ядене от магазина?Не купувам нищо пакетирано,чета съдържанието на всичко което съм решила да купувам,често си поръчвам от хора които познавам домашни продукти,кисело млако и прясно си купуваме домашно,хляб си правя сама. Аз имам заболяване което се нуждае от определен режим на хранене и доста съм ограничила храните от магазина,често прибягвам и до пазара на домашни производители.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest