Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Търся идеи за Великден

Търся идеи за Великден

  • 06.03.16 12:46#1НадяНадяНовакРегистрация: 20.02.16Град: КостенецОтговори: 5Търся идеи за ВеликденЗнам, че е малко рано, но още от сега се чудя за идеи за боядисване на яйца, приготвяне на домашен козунак, какво интересно да направя тази година? Всяка година се старая да еразнообразна от предходните по случай този празник. Но искам да прочета и вашите идеи за боядисване на яйца, правене на домашен козунак, украса за Великден. А и кое предпочитате- Домашен или купен козунак? Кои специалитети подбирате за празника? :blush: :blush: :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.16 12:44#2Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Търся идеи за ВеликденАз си правя козунак, но си и купувам, защото не всеки път го угаждам моя ОтговорОтговор с цитат
  • 30.03.16 01:01#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Търся идеи за ВеликденНаближава Великден и ето, че започвам да се замислям какво точно да приготвя. Ясно е , че ще боядисвам яйца, но за разлика от много други прекрасни домакини аз не им обръщам толкова много внимание в боядисването, колкото за направата на козунаци. Яйцата вече са ясни, но... това да направиш домашен козунак си е изцяло удоволствие. Правя около 3 до 4 кг всяко година, не , не можем да ги изядем, затова и раздавам на приятели, а те много ми се радват. Няколко вида правя, традиционен, със заквасена сметана , с маскарпоне, Руска плитка която е толкова красива, че е удоволствие да я покажа, а и правя едни Великденски солени гевреци по рецепта на Ваня Джрджевич, много са хубави. Започвам винаги през нощта от петък с/у събота и някъде късния следобед в събота вече съм готова. Удоволствието е мое от прекрасния аромат който се разнася из цялата къща, а и не само , а и из цялата кооперация и от удоволствието от направата им. Обичам да работя козунаци, елементарно е не е сложно, важното е да втасат хубаво, от там вече е лесно. Плънки всякакви ползвам, с мак, с много стафиди, с портокалови корички и още и още... Приятно ми е да работя това тъй хубаво меко пухкаво тесто, да го оформям на дълги плитки, било кръгли форми или продълговати. Чакам празници с нетърпение и малко по-малко се подготвям със закупуване на точното брашно, на хубава мая, на хубави и големи стафиди, на хубаво масло, на ром, на бадеми...Това е.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.04.16 04:05#4Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Търся идеи за Великденбоядисвам малко яйца,защото не ги ядем след това и остават,иначе козунаци меся многоОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest