Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?

Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?

  • 17.06.16 01:35#1МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън т.е такива които ни дава природата? Как ги ползвате в кулинарията?

    Това което си бера аз лично е много лапад през пролетта и началото на лятото от 3,4 чисти места. Събирам, почиствам, леко попарвам и слагам в пакетчета за есента и зимата.През пролетта също хапваме лапад пресен на супи, палачинки с пълнеж, запеканки, турски малки сармички, яхнийка с пилешко и лапад и др.
    Също си събирам липа, която после суша за чай, както и лайка.

    Имам позната която, например си събира горски плодове и от тях прави сладко и консумира поръсени със захар.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.06.16 02:57#2Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Продуктите за които се сещам са - лапад/ който обожавам/, коприва, липа, бъз, мащерка, горски ягоди. Това са натурални продукти и в пъти по - качествени от така наречените " био " продукти.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 02:17#3Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Лапад, коприва, спанак и липа си бера аз от село.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.06.16 04:27#4Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Основно бера лапад и съхранявам във фризера.Другите неща са основно подправки и билки:мащерка,подбел,шипки,бъз.Едно време с баща ми събирахме гъби.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.07.16 07:53#5Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Много неща използвам. Имах велика баба на село, която ме научи на билки, някои гъби, зелении и всичко останало. Много по-натурални са от тези в магазина.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.07.16 01:54#6Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?да, лапад имаме в двора в изобилиеОтговорОтговор с цитат
  • 01.09.16 06:04#7VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Само лайка, липа.Бера си, суша ги у дома и си правя чай с тях.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 10:02#8Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Да доста неща са - лапад, коприва, липа, гъби, лайка и други билки и други.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 10:12#9Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Лапад, коприва и лайка.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 12:37#10Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Да,рано пролет си бера коприва,лапад и спанкОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 01:33#11Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Да,бера си лапад,липов цвят,съпруга ми бере гъби,орехи,шипки за чай или мармалад(майка ми го приготвя),къпини си бера и слагам във фризера за торти и сладкиши.Брала съм глухарче,което използвах за направата на мед и още много други неща ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 01:40#12Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?При мен малко са сложни нещата, защото живея в апартамент и пред и зад блока не расте нищо друго освен дървета и бурени.
    Но, когато пътувам из страната, често посещаваме различни селца, от които мили баби все ми дават подправки, яйца и зеленчуци.
    Много пъти сме спирали с колата на пътя и съм си брала черен бъз и шипки.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.16 11:06#13Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Събирате ли и ползвате ли продукти, които растат навън?Обичам природата . Живея в подножието на Балкана и няма как да не се възползвам от това. Събирам си шипки, кантарион, балканска чубрица, левурда, коприва, глухарчета, акация, бъз, къпини и какво ли не още.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest