Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Как приготвяте мусака?

Как приготвяте мусака?

  • 06.09.16 08:27#1Елена КавакЕлена КавакНовакРегистрация: 12.01.16Град: ПловдивОтговори: 62Как приготвяте мусака?Как приготвяте мусаката - с предварително запържване на каймата или на сурово всички продукти? Лично аз слагам всичко на сурово - картофи, лук, кайма, настъргани домати, подправки и вода и се получава доста добре.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.20 01:46#2Величка ЩърбановаВеличка ЩърбановаМастър ШефРегистрация: 07.12.16Град: ПловдивОтговори: 231от: Как приготвяте мусака?Става дума за мусака с кайма и картофи, нали? Никога не пържа нищо. Знам, че е по-вкусно, но пък аз предпочитам здравословния вариант. Всички съставки в суров вид се омесва много добре. Добавя се вода, колкото да покрие продуктите и се пече. Когато е готова, поливам отгоре със заливка и запичам отново до готовност.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.10.21 11:18#3Венцеслав ВълкановВенцеслав ВълкановЧиракРегистрация: 23.09.21Град: БургасОтговори: 11от: Как приготвяте мусака?Запържвам всичко но леко за да е по-здравословно. След това във фурната с картофите и става супер. И задължително хубава заливка. ОтговорОтговор с цитат
  • 19.02.22 05:35#4GoldGoldЧиракРегистрация: 06.08.16Град: РакитаОтговори: 95от: Как приготвяте мусака?Запържвам първо лука, след това каймата, която първо съм я размесила с малко вода, след това слагам картофите и тях малко запържвам за 2-3 минути, добавям вода продължавам на котлона, а не във фурната. Добавям подправките и чак когато водата се изпари махам от котлона, сипвам заливката и слагам във фурната. Така правя аз мусаката! ОтговорОтговор с цитат
  • 09.03.22 06:25#5Боряна АтанасоваБоряна АтанасоваЧиракРегистрация: 03.05.20Град: ПлевенОтговори: 59от: Как приготвяте мусака?Когато правя мусака не запържвам нищо слагам всичко сурово кайма, морков, чушка, лук и подправки. Това правя на обикновенната мусака, другата която правя режа картофите на колелца и ги запържвам за кратко в мазнина. Оделно в една купа слагам каймата зеленчуците, подправки и омешвам всичко добре. Втава слагам ред картофи които посолявам и подправям с черен пипери чубрицата, отгоре редя каймата и така докато свършат съставките като отгоре слагам картофи.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest