Gotvach.bg»Форум»Продукти и Подправки»Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?

Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?

  • 07.11.16 01:32#1Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?Вместо с желатин, може ли с друг продукт да се постигне същия резултат, както с желатина, например с пектин, дали ще се получи
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.12.16 09:36#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?Може да го използваш, но пектина не е като желатина, той ще сгъсти, но няма да направи хубаво желе като желатина. Може да ползваш агар агар, но той трябва да кипне иначе няма да желира, желатина се пази да не кипва, а агара обратното, трябва да е заврялОтговорОтговор с цитат
  • 14.12.16 09:56#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?ИлиянаДимова :Вместо с желатин, може ли с друг продукт да се постигне същия резултат, както с желатина, например с пектин, дали ще се получи
    Да ти кажа, че по-добро от желатина няма. Няма как да се получи добър ефект при желиране с друг продукт. Какво те притеснява, той даже е полезен защото е животински и аз го ползвам всеки ден по половин пакетче разтворено предварително от предната вечер в сок и на сутринта го изяждам за закуска. Това помага на костите, аз си имам проблем в гръбнака . Желатинът не е вреден, напротив, ако нещо те притеснява.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.12.16 10:14#4Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?Точно защото е животински може да я притеснява, ако иска да приготвя нещо за вегани или вегетарианциОтговорОтговор с цитат
  • 15.12.16 07:04#5Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Може ли да се използва друг продукт вместо желатин ?Благодаря момичета !ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest