Gotvach.bg»Форум»Говорилник»За или против почистването на гъби?

За или против почистването на гъби?

  • 01.02.20 11:08#1ИивинкаИивинкаГотвачРегистрация: 16.12.19Град: ПровадияОтговори: 38За или против почистването на гъби?За или против почистването на гъби. Аз, предпочитам почистването на гъби.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 03:44#2Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: За или против почистването на гъби?В смисъл белене или измиване.
    Аз винаги ги беля, но не ги мия.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:06#3ИивинкаИивинкаГотвачРегистрация: 16.12.19Град: ПровадияОтговори: 38от: За или против почистването на гъби?Имам предвид Белене на гъби.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:16#4Теодора МещероваТеодора МещероваГуруРегистрация: 27.12.17Град: ВарнаОтговори: 76от: За или против почистването на гъби?Гъбите винаги се мият под течаща студена вода с малко брашно! Аз така знам от майстори готвачи и винаги така правя. Мият се много добре и не се налага да се белят, което си е голяма играчка!ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:17#5Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: За или против почистването на гъби?Аз не ги мия, защото след това пускат адски много вода.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:19#6Теодора МещероваТеодора МещероваГуруРегистрация: 27.12.17Град: ВарнаОтговори: 76от: За или против почистването на гъби?Дори и да ги измиете или да не ги измиете пак си пускат вода, това е неизменно. Но Вие си знаете. Аз споделям моя личен опитОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:41#7Yordanka KovachevaYordanka KovachevaАвторРегистрация: 03.02.17Град: ПловдивОтговори: 41от: За или против почистването на гъби?И аз съм чувала за този метод с брашното, но честно казано не съм го пробвала. На мнение съм, че гъби не се мият, (това е и препоръка на най- добрите готвачи), не само защото поемат супер много вода, но и стават безвкусни. Ако се правят на супи или сосове ок, не е чак такъв проблем, но ако ще сотираш или запържваш гъби и те са напоени с вода става пълен провал. Вместо да се запечатат и добият загар те започват да се варят във течността, която са отделили. Същото се получава и ако огъня е по- слаб от необходимото.
    Целта е да останат крехки и сочни, а не свити и жилави.
    Затова най- добре е да се белят ако говорим за печурки и подобни на тях. Иначе има такива, които не могат да се белят, примерно пачи крак, кладница... Тях и аз понякога за бързо ги премивам, но никога не накисвам (строго забранено ))Такива трябва да се бършат с влажна чиста кърпа или със спец. ножче с четчица пригодено точно за гъби.
    Играчка си е, верно, но така или иначе в домашни условия не правим огромни количества. По ресторантите естествено, че не си играят да правят това и прилагат по- бързи методи. Доколко са добри, не знам. Нека всеки да процедира, както му харесва и му е удобно
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 07:10#8ИивинкаИивинкаГотвачРегистрация: 16.12.19Град: ПровадияОтговори: 38от: За или против почистването на гъби?Това с брашното, не съм го чувала наистина, следващият път ще пробвам по този начин. Благодаря за информацията.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 10:43#9Теодора МещероваТеодора МещероваГуруРегистрация: 27.12.17Град: ВарнаОтговори: 76от: За или против почистването на гъби?Моля. Нали за това сме тук, да се учим един от другОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.20 04:00#10Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: За или против почистването на гъби?Аз също не мия гъбите,а ги беля. В никое кулинарно предаване не съм виждала да се мият. Те поемат вода,както гъбата за чинии,за това е напълно погрешно тяхното миене.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.20 11:28#11Станислава ВълковаСтанислава ВълковаИноваторРегистрация: 12.04.18Град: ЯмболОтговори: 94от: За или против почистването на гъби?По-добре е да изплакнете гъбите . Под струя вода, да използвате нож, за да почистите стволчето и да премахнете мръсотията от гъбите. Първо отстранете кожата , подсушете, а след това само измийте.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.20 02:14#12ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: За или против почистването на гъби?Рядко ги беля, защото купувам най-често бейби, а те са с изключително нежна текстура. Е масловките се белят задължително, но това е заради самата гъба.
    Но ги мия задължително под течаща студена вода, за да отстраня пръстта и мърсотията, след това се изцеждат в гевгир хубаво и се подрязват пънчетата (ако ще се готвят със тях).
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.03.20 09:33#13Краси А.С.Краси А.С.ЧиракРегистрация: 02.03.20Град: ДимитровградОтговори: 7от: За или против почистването на гъби?Винаги измивам гъбите и ги почиствам.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest