Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???

Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???

  • 09.07.16 04:57#1ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Реших да прехвърля темата която разбуни духовете тук във форума не на стената на Нина Иванова Думата разбунвам значи предизвиквам размирици ,аз няма да правя това. Нека всеки тук да изкаже свободно своето мнение за прости ,сложни и още по прости рецепти.

    Вие как определяте една рецепта дали е проста ? Сега през лятото се приготвят лесни и бързи рецепти ,тук там по сложни Може ли в това горещо време да готвя свинско с картофи или всеки ден да меся питки ,аз не мога пък и не обичам много месо имам си причина. Обичам семпли тоест '' прости "' рецепти. Мога само с една салата ,хляб и маслинки това ми стига мисля да пусна една статия по този въпрос дано не ме изпреварят Споделете си мнението, важно е да се знае кой какво мисли за да се вземат мерки !
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.16 08:40#2Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Това че лятото някои предпочитат по леки ястия и салати в никакэв случай не означава че трябва да пълним сайта с "рецепти" за салати с марули,краставици и домати,да ги правим на змии, гъбки и какви ли не още измислици и да ги предсавят като рецепти. Няма лошо да се представи салата или сандвич, но да е нещо ново и смислено,още повече като участват в конкурса,щом им се яде шопска,печен кренвирш и таратор и няма какво да покажат да си дадът почивка и като им се дояде нещо смислено и наготвят тогава да участват!ОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.16 08:55#3Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Ами , да има и лесни и по-сложни рецепти , а редакторите решават ,кои рецепти , към кои категории да са , а и точно си преценят , кои точки да занулят, не виждам защо са тези дрязги , всеки пебликува , а редакторите преценяватОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.16 09:42#4Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Да точно, по точно не можа и да го кажеш Сия. Пример: Вчера сутринта правих 4 вида сандвичи, с по-качествен колбас и сирене за децата че са малки и не им даваме още всичко, за възрастните - едни сандвичи по меки щото зъбите чувствителни, други сандвичи с еди какво си защото нещо си...Ми трябва ли да ги кача всички? 30 мин - 4 вида. Е това 4 рецепти ли са? Днес имахме освен другите неща които готвих, пържени тиквички. Е трябваше ли например да ги поръся с розова хималайска сол и да имам нова рецепта? Няма нищо лошо в ежедневните бих казала, а не прости рецепти. Просто не трябва да пълним сайта с тях.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.16 09:51#5Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Ми то администраторите не са пъдари, че да проверяват на всички пържените тиквички и картофки дали точно тези ги има.
    То и ние малко от малко трябва да им помагаме.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.16 10:49#6marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Да, Вили, ще се включа в темата ти и ще изкажа персоналното си мнение подкрепено с пример. Днес приготвих младо телешко с картофи в тенджерата под налагане, поднесох и шопска салата. Според някои потребители, те за мен не са кулинари и затова ги наричам така, трябваше ли да плесна една чиния с телешкото с картофи поръсено с магданоз и да го снимам, та коя от Вас не е приготвяла такова ястие...Дали трябваше да снимам и шопската си салата, ама на, пусто нямах маслини в момента, та да я озаглавя, примерно, "Мешана Гръцка салата с остри маслини Каламата, смешно, нали...За тези неща става въпрос, схващаш..
    Вече бях потресена от пуснатата салата от краставици наречена "Змия" и да ти кажа честно, ако някой ми поднесе такава салата с това заглавие окончателно ще ме откаже да я хапна. Какво да търся като рецепта в тази салата, вкус, начин на приготвяне, поднасяне, естетика, рецепта уникална... едно нищо и това е. Грозно! Но, има и едно НО! защото една потребителка с целия акъл е пуснала едно LIKE! и коментар колко е оригинална....това последното вече ме довърши окончателно. Какво да търся в рецепта като: "Пилешки бутчета с картофи .." и тази потребителка носи титлата "Готвач"?!? Друга беше пуснала снимка на "Миш-маш", върху който можех и да повърна, само като го гледам, а какво остава да го опитам. ..Да не споменавам рецепти измислени с марули, редени домати с лук, печени чушки с чесънче, сладоледи от магазина ,но с плодове...!?! и още и още.. а и някакви грозни сандвичи...направо не мога да ги прескоча.
    Всеки, или в повечето случаи всеки, лятото приготвя бързи и лесни рецепти, но защо трябва да ми се натрапват, като уникални рецепти?? Не можеш да плеснеш една чиния с парче сирене, краставица и белен домат и няколко маслини и да смяташ, че това е кулинарно творчество и да го публикуваш... не става. Трябва да има всеки и себеуважение като кулинар, ако има такава претенция, нали??
    Заради "ГОТВАЧ.БГ специално съм се абонирала в няколко чужди кулинарни сайта и от там черпя идеи и се опитвам да ги прилагам. Не винаги са успешни опитите ми и съответно не пускам снимки и рецепти за да не се излагам пред Вас, и да не правя ненужен трафик , а и най-важното, имам претенциите за добър кулинар, а като такъв не бих си разрешила да публикувам неуспешна рецепта и грозна снимка, както и това, че няма никога да пусна рецепта на чиния със сирене, домат и краставица и да и дам гръмкото название, примерно: "Бърза и витаминозна вечеря с два продукта..."
    Това е моето мнение и си го отстоявам, а както забелязвам и на други прекрасни кулинари.
    Поздрав!
    PS да допълня, че ако още веднъж видя някъде палачинки, окончателно се оказвам да ги приготвям. Втръснаха ми!!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.07.16 10:03#7Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???всичко си готвя...без значение колко градуса е навън и вътре в кухнята, печката си работи Тази вечер сме на сач ОтговорОтговор с цитат
  • 26.07.16 06:54#8СавинаСавинаНовакРегистрация: 26.07.16Град: СливенОтговори: 31от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???През лятото определено по-прости, когато е горещо става и по-мързеливо ОтговорОтговор с цитат
  • 26.07.16 10:52#9Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Всичко готвя,но през лятото наблягам повече на рецепти със сезонните плодове и зеленчуци.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.07.16 05:00#10ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???съгласна съм с Добринка ,готви се според сезона Лятото градината е пълна с чушки ,картофи ,домати -готви на воля с пресни зеленчуци а не консервиОтговорОтговор с цитат
  • 30.07.16 08:36#11ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Много хора не харесват лесни рецепти ,аз напротив съм голям техен почитател Както казва Джейми няма смисъл цял ден да дремя в кухнята ,има и по лесни начини да приготвим нещо бързо и вкусно най вече през лятото ОтговорОтговор с цитат
  • 12.08.16 12:33#12GoldGoldЧиракРегистрация: 06.08.16Град: РакитаОтговори: 95от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Няма значение дали е лято или зима. Готвя всичко- и по-лесни и бързи рецепти и по-трудни и бавни. А относно по-леки ястия-случва ни се и зимата да ни се яде нещо по-леко, така че за нас сезони относно ястията няма.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.08.16 10:08#13VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Няма значение какъв е сезона, правя това което ми се хапва. Съобразявам се с продуктите с които разполагам и според тези които мога да си купя.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.08.16 09:22#14Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Зависи с какво време разполагам.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.09.16 10:18#15Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???През лятото готвя каквото ни се дояде, например готвя и кисело зеле със свинско и питки също приготвям. Но естественно и доста хапваме от сезонните зеленчуци които ги няма през зимата.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.16 10:57#16Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Какво обичате да готвите през лятото - по-прости или по-сложни рецепти???Обичам през лятото повече скаричка и свежа салата,така не се заседявам много до печката и ми остава време и за други нещаОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest