Gotvach.bg»Форум»Здравословно Хранене»Колко е важно пиенето на вода

Колко е важно пиенето на вода

  • 05.12.10 02:34#1MALINAMALINAНовакРегистрация: 05.12.10Град: -Отговори: 1Колко е важно пиенето на водаНа 59 години съм, миналата седмица ме оперираха от рак на дебелото черво, почти не пиех вода до този момент. Затова Ви моля да пиете вода, много е важно!!!

    У уважение манда.
    Манда
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.12.10 08:14#2Lilia5Lilia5НовакРегистрация: 18.10.10Град: -Отговори: 3от: Колко е важно пиенето на водаНаистина е много важно пиенето на вода. Всичко друго може да се замени, като храни и други напитки, но водата е чудотворна за нашия организъм. Въпреки това се чудя, дали се запазват достатъчно съставките на водата като има голямо съдържание на хлор в нея и други частици, които не са натурални, а благодарение на човека...

    И все пак водата е незаменима

    А на Вас г-жо Манда ви желая много здраве и бързо възстановяване :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.10 10:55#3костадинкакостадинкаНовакРегистрация: 15.11.10Град: -Отговори: 6от: Колко е важно пиенето на водаАз пия по най-малко 2 литра вода на ден и въпреки че имам завиден апетит, не качвам кила изобщо Но пък не обичам да ям сладкиши, което сигурно също помага да поддържам добра форма. Водата предпазва от образуване на целулит и бръчки, както и за нормалното функциониране на всички органи в тялото ни. Затова не е за пренебрегване ОтговорОтговор с цитат
  • 17.01.11 10:51#4Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16от: Колко е важно пиенето на водаСпоред Дънов ежедневно човек трябва да пие хладка до топла вода на малки глътки. Това помага много на организма да се очисти от шлаки, отрови и т.н. За изчистване на организма е добре всяка сутрин да се пие по чаша топла вода на гладно, като вариантите са с мед и лимонов сок. Добре действа и 1 с.л. канела, запарена с вода и с малко мед, сутрин и вечер по 1 ч.ч.
    Добре е да се пие повечко вода, но на някои хора това не им действа добре...подуват се, отичат им крайниците и чувстват тежест. Смятам, че човек не бива да се насилва да изпива по 2-3 л вода на ден. Много специалисти са на мнение, че и 1 или 1,5 л са достатъчни, просто зависи от организма.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.05.11 06:55#5NickNickНовакРегистрация: 28.05.11Град: ВарнаОтговори: 17от: Колко е важно пиенето на водаНе според Дънов, а според собствения ми организъм пия по около 2 л. А подуването е от неправилното пиене. Не е добре да обърнеш сутрин, обед и вечер по половин кило вода. Няма да забравя как синът ми /5-ти клас/за един ден изпи 1,5 л. Но ги пиеше през половин час по 50 гр. Така, че по - често по малко :blush: и няма да имаш грижи.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.07.11 08:49#6MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: 12от: Колко е важно пиенето на водаНякой спомена за отичане на крайниците. Причините за задържане на вода са сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Няма нищо общо с консумацията на вода. Един от най-добрите индикатори дали пиете нормално вода е урината. Колкото е по-тъмна, толкова не пиете достатъчно вода и затруднявате бъбреците Когато урината е светло зелена, тогава се хидратирате достатъчно. Не е нужно да броите нито чашите, нито литрите. Просто пийте вода и не яжте много сол.ОтговорОтговор с цитат
  • 23.03.16 09:54#7Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Колко е важно пиенето на водаАз не пия много вода, не ми се пиеОтговорОтговор с цитат
  • 20.04.16 05:15#8Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Колко е важно пиенето на водаПиенето на вода е много важно. На ден трябва да се пие от 1,500 до 2 литра.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.04.16 07:41#9Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Колко е важно пиенето на водаВодата е предпоставка за добро самочувствие. Тя няма хранителна стойност, но е задължителен елемент за всеки жив организъм на Земята. Тялото на хората се състои от 50-86% вода (86% - новородени и 50% при стари хора.) Съдържанието й в различните части на тялото е следното: кости - 20-30%, черен дроб - до 69%, мускули - до 70%, мозък - до 75%, бъбреци - до 82%, кръв - 85%.

    Човек може да оцелее без храна 50 дни, ако през това време пие прясна вода, но без нея ще преживее едва 5 дни. По данни от медицински изследвания, при загуба на влага в рамките на 6-8% от телесното тегло следва прилошаване, ако процентите се увеличат до 10 се появяват халюцинации, при 12% - организмът не може да се възстанови без медицинска помощ, а при 20% загуба настъпва смърт.

    Ролята на водата за организма:

    - регулира температурата на тялото

    - помага на организма да усвоява хранителните вещества

    - предпазва жизненоважни органи

    - "смазва" ставите

    - участва в обмяната на веществата

    - извежда различните вредни вещества от организма
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.05.16 10:24#10NickNickНовакРегистрация: 28.05.11Град: ВарнаОтговори: 17от: Колко е важно пиенето на водаЗнам че приема на вода трябва да е по 40гр. На килограм. Т.е.ако тежа 100кг.пия по 4 литра. 2l са малко.ОтговорОтговор с цитат
  • 18.05.16 12:57#11К КК КГотвачРегистрация: 04.02.16Град: ЛомОтговори: 58от: Колко е важно пиенето на водаВодата е много важна за организма и за обмяната на веществата! Аз пия по 3 литра вода на ден! За някой това е много, но аз изразходвам голяма енергия през деня и не мога без вода, тя ме поддържа, това не означава че не се храня! Храня се разбира се. Но пиенето на вода е важно за целия организма, така се поддържа еластичността на кожата!ОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.16 08:35#12гина райчевагина райчеваНовакРегистрация: 18.02.16Град: КесаревоОтговори: 55от: Колко е важно пиенето на водаЗдравей много се разочоровах от састояниетови надявамсе да премините това заболяване идасте по добре сега медецината е напреднала ищесе оправите стискам ви палци доколкото за водата поне 1,5 . 2л водаОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 08:16#13Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Колко е важно пиенето на водасега където и да чета за забързване на метаболизма се препоръчва вода пол. час преди ядене и после чак 2 часа след като сте се нахранили, а аз пия вода нон-стоп и не мога да си представя да издържа без вода и час...ОтговорОтговор с цитат
  • 16.07.16 09:11#14ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Колко е важно пиенето на водаимах един личен доктор все ме караше да пия вода смених доктора ,по друга причина не че ме караше да пия вода Водата е живот и трябва да се приема по 2 литра на ден ,отмива всички отровиОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.16 05:41#15Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Колко е важно пиенето на водапия приблизително по 2 литра вода на денОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.16 12:31#16Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Колко е важно пиенето на водаНе пия често вода,а знам че трябва поне по 1.5лт на ден-но как да го правя,като не ми се пие. Ожаднявам когато е много горещо и върша някаква работа ,тогава си пийвам повечко.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest