Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Рецепта за Пасарелски кебап???

Рецепта за Пасарелски кебап???

  • 20.01.13 09:08#1Spasimir SpasovSpasimir SpasovНовакРегистрация: 20.01.13Град: -Отговори: -Рецепта за Пасарелски кебап???Здравейте, някои знае ли рецепта за Пасарелски кебап. Ако да, ще се радвам да я споделите.

    Мерси предварително
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.13 06:33#2vladimir Petrovskivladimir PetrovskiНовакРегистрация: 14.06.12Град: СофияОтговори: 9от: Рецепта за Пасарелски кебап???Имам познати от Пасарел и ще ги попитам за тази рецептаОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.16 09:25#3Мария БеженарМария БеженарНовакРегистрация: 07.01.16Град: БургасОтговори: 20от: Рецепта за Пасарелски кебап???Свинското се нарязва на ситни парченца, колкото 1/2 кибритена кутийка и се изпържва в тиган добре, като се обръща. Изважда се от тигана. В същата мазнина се сипват настърганите доматки /или консервирани обелени домати, добре разджуркани/ и се бъркат, докато добре се сгъстят на сос, сипва им се мъничко захар, сол, чер пипер, дафиновия лист, да клокнат и накрая - чесън нарязан и счукан. Накрая се прибавя изпърженото свинско при доматения сос и се оставя за 5 мин., може и на изключен котлон, колкото да поеме от соса. Сервира се топло, върви с хубаво червено вино и салата с кисело зеле.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.01.16 09:50#4Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Рецепта за Пасарелски кебап???свинско месо - 500 г бут или плешка
    домати - 500 г
    чушки - 1 бр. люти
    захар - 1/2 ч.л.
    чесън - 2 скилидки
    черен пипер - 10 - 12 зърна
    дафинов лист - 1 - 2 бр.
    олио - 2 - 3 с.л.
    магданоз
    сол
    Приготвяне на Пасарелски кебап

    Нарежете свинското месо на кубчета с големината на кибритена кутия и изпържете до готовност в силно загрятото олио.

    Извадете изпърженото месо, приберете го на топло и в същата мазнина сложете настърганите домати.

    Добавете захарта, сол на вкус, зърната черен пипер, дафиновите листа и кипнете.

    Време е да добавите пресования чесън и лютото чушле. Варете на тих огън до сгъстяване на соса. Върнете свинското при доматите и варете още 7-8 минути.

    Ястието традиционно се поднася със задушен ориз.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.16 12:33#5Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Рецепта за Пасарелски кебап???Правя апсолютно същият сос,но в него слагам изпържени кюфтенца. Със свинско не съм пробвала, но идеята ми допадна и мисля да направя "Пасарелски кебап" :blush:ОтговорОтговор с цитат
  • 29.08.16 10:59#6Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Рецепта за Пасарелски кебап???аз на това му казвам свинско с домати, за пръв път чувам че е пасарелски кебапОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest