Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Мухъл, ПОМОЩ

Мухъл, ПОМОЩ

  • 07.02.11 10:53#1Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16Мухъл, ПОМОЩХора, моля, помогнете със съвет как да се справя с мухъла. Откакто направих ремонт и имам нова дограма, положението е зле. Използвам от тези влагоабсорбиращи таблетки Церазит, но не виждам да има особен ефект. Каква е панацеята и има ли изобщо.

    Стените ми са с тапети, които започват да падат...мухълът се личи нявсякъде? Какво трябва да направя...някаква специална изолация, да използвам определен препарат... :s: ???
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.11 03:59#2цанкоцанкоНовакРегистрация: 07.02.11Град: ВидинОтговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩПробвай SAVO за мухал, но е времено. Дълготрайно решение е външна изолация. Другото е лъжа и измама.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.11 07:24#3Христина КръстеваХристина КръстеваНовакРегистрация: 07.02.11Град: БургасОтговори: 3от: Мухъл, ПОМОЩОсвободете стените, на които има мухъл, за да може да има достъп на циркулиращ въздух.
    Таблетките церезит тогава ще действат.
    Но ако имате много влага, то купете си обезвлажнител за въздух. Представляват като големи духалки, и струват от порядъка на 200 - 350 лв., е от тях има най-голяма полза.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.02.11 10:54#4Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16от: Мухъл, ПОМОЩSavo-то не действа с особен ефект, а иначе имам и външна изолация, а и стената е свободна - няма нищо на нея. Чувала съм някъде, че май се прави специална вътрешна изолация, но не знам точно каква. Струва ми се, че никога няма да се отърва от тоя ужас по стените :'(ОтговорОтговор с цитат
  • 09.02.11 09:32#5Христина КръстеваХристина КръстеваНовакРегистрация: 07.02.11Град: БургасОтговори: 3от: Мухъл, ПОМОЩСавото само унищожава огнището на плесента, но същите места отново се появава мухъла. Вътрешната изолация може да помогне.
    Ние имаме вътрешна изолация, но въпреки всичко пак се появава мухъла на същите места.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.02.11 10:57#6DeminDeminНовакРегистрация: 09.02.11Град: СофияОтговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩЗдравейте.
    От личен опит, препоръчвам Ви да поставите на дограмата си въздушните клапи Аеreco. Те са ефективни, защото повишават въздухообмена в помещенията /стаите/.

    Необходимо е също, ако имате вентилатори в санитарните помещения да бъдат без затварящи клапи /за по-добра вентилация/. По възможност да ограничите влагата в помещенията. Това би могло да постигнете с по-ефективна вентилация. Вътрешна изолация, на външните стени, с минерална вата и гипсокартон са от значение. Изолацията е топло и влагоизолираща, по този начин ще се повиши температурата в стаята през зимата. След като направихме тези неща тази зима при нас нямаше вече влага и мухъл.
    Аз съм много доволен, надявам се да е полезно и на Вас.
    :y: Успех.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.11 09:35#7Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16от: Мухъл, ПОМОЩИ клапи има, стоят отворени, но, както става ясно, няма пак ефект. Все пак благодаря за мненията, явно ще трябва да се слага минерална вата. Ако някой може да даде още съвети, да заповяда :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 12.02.11 07:55#8emilemilНовакРегистрация: 12.02.11Град: -Отговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩПрилага се система WIND при монтажа на дограмата. Друг път няма. Така реших същия проблем.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.11 12:43#9Paula BonniciPaula BonniciНовакРегистрация: 22.02.11Град: ВарнаОтговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩЗдравей nay. Ефикасното средство, ако не можеш да си позволиш изолация, което аз ползвам е белина. Стените се измиват с обикновена белина ACE и мухалът не се появява поне минимум 6 месеца, та и година. Късмет.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.11 04:43#10PROFESOREPROFESOREНовакРегистрация: 18.02.11Град: ПловдивОтговори: 2от: Мухъл, ПОМОЩ Здравей ROSI, твоят проблем е решен - постоянен наплив на чист въздух дори и в малко количество, но постоянен. Това се получава на херметичноста вследствие дограмата, която е предполагам е ПВЦ. Ако в стаята подържаш 20 градуса също, мухал няма да има. ОтговорОтговор с цитат
  • 27.02.11 04:17#11МарияМарияНовакРегистрация: 27.02.11Град: -Отговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩМоя изпитана рецепта гарантирана. Единствено ябълковият оцет спасява от мухъла. Чтох в доста английски сайтове, там много го използват, обаче оцета от магазина не става, трябва да е истински оцет, направен с ферментация, да не е пастьоризиран. Купих си от едно място в БГ и така се спасих от мухъла, мирише малко, но поне не е като савото и церезита.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.03.11 08:48#12Стела СтанковаСтела СтанковаНовакРегистрация: 04.03.11Град: -Отговори: 2от: Мухъл, ПОМОЩЗдравейте и при нас го имаше този момент след като сменихме дограмата. Сложихме си вътрешна изолация макар, че живеем на първи етаж. Стиропор от 2 см. на всички външни стени, залепихме с СМ-11, след това шпакловахме с мрежичка за изолацията. После шпакловка за гладки стени и ако желаете, пак можете да сложите тапети или да се замаже с латекс. Така се оттървахме от влагата и мухъла.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.03.11 08:50#13Стела СтанковаСтела СтанковаНовакРегистрация: 04.03.11Град: -Отговори: 2от: Мухъл, ПОМОЩЗдравейте. Само фибран ще е вашето спасение. Това е стиропор, по-плътен, се залепва от вътрешната страна на външните стени. :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 08.04.11 11:26#14Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16от: Мухъл, ПОМОЩА оцетът разрежда ли се в някакъв разтвор или се третират засегнатите от мухъл места направо ? И откъде мога да намеря такъв оцет ? :x: ОтговорОтговор с цитат
  • 11.05.11 02:24#15ГеоргиГеоргиНовакРегистрация: 11.05.11Град: -Отговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩЗдравей, ти сам си си отговорил на въпроса: от както сложих новата дограма. Просто си се запечатал. На запад си има специални устройства, които се мотират на дограмите. Има ги вече и у нас - виж безвлага.ком. Виждах ги още като бях в Дания и като си дойдох, си сложих заедно със смяната на дограмата. Нямам никакви проблеми.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.05.11 07:01#16NickNickНовакРегистрация: 28.05.11Град: ВарнаОтговори: 17от: Мухъл, ПОМОЩМай с влагоуловител е най-добре.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest