Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Мухъл, ПОМОЩ

Мухъл, ПОМОЩ

  • 07.02.11 10:53#1Rosi TrifonovaRosi TrifonovaАдминистраторРегистрация: 11.04.16Град: -Отговори: 16Мухъл, ПОМОЩХора, моля, помогнете със съвет как да се справя с мухъла. Откакто направих ремонт и имам нова дограма, положението е зле. Използвам от тези влагоабсорбиращи таблетки Церазит, но не виждам да има особен ефект. Каква е панацеята и има ли изобщо.

    Стените ми са с тапети, които започват да падат...мухълът се личи нявсякъде? Какво трябва да направя...някаква специална изолация, да използвам определен препарат... :s: ???
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.05.11 08:44#2Христина КръстеваХристина КръстеваНовакРегистрация: 07.02.11Град: БургасОтговори: 3от: Мухъл, ПОМОЩСъщото го направихме, живеем също и на първи етаж, но два ъгъла на една от стаите пак се появява мухъл, това са места, където няма постоянна циркулация на въздух
    т.е вътрешна изолация с депрон, мрежа, шпакловка отгоре.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.11 06:08#3sonia georgievasonia georgievaНовакРегистрация: 24.07.11Град: СвищовОтговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩЩом имаш дограма, задължително трябва често да се отварят прозорците. В противен случай каквито и препарати да ползваш е безполезно.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.12 10:02#4ВасилВасилНовакРегистрация: 11.12.12Град: БургасОтговори: 4от: Мухъл, ПОМОЩЗдравей Роси
    Надявам се тази тема все още да я поглеждаш от време на време. Малко ще разтегля моя отговор, но се надявам съм полезен. Много е неприятно да имаме мухал у дома и още по-неприятно е ако той е в стаята на детето ни, понеже всеки знае, че мухала е доста опасен за белите дробове. Когато строих къща на село, разбрах, че след зидане и мазане, къщата трябва да се остави да изсъхне поне 6-8 месеца след замаската на пода, на стените и едва тогава да се шпакловат на стените. Ако си правила замаска на стените, може мухала да идва от нея. За този вариант не знам рецепта която да помага. Също, ако там където е мухала има пукната тръба в стената или място от където стената постоянно да смуче влага. При всички други варианти рецептата е тази. Ако стената на която ти избива мухал се пада на сенчесто място и постоянен вятър, ти препоръчвам външна изолация от стереопор плюс силиконова мазилка. После е нужно мухалът да се изстърже колкото може с шпатула. След това взимаш карабид (не съм сигурен дали това не е другото име на негасената вар) и разтваряш един килограм в метална кофа с вода колкото да покрие карабида.Може да си го закупиш от почти всяка железария за 9-10лв. кг. Изчакваш да спре да ври и кипи, след което стената се намазва няколко пъти с разтвора. За целта използвай баданарка. Пази се да не попада върху кожата ти, защото може да те изгори и след всяко намазване, докато чакаш да изсъхне си измивай ръцете. След 5-10 намазвания с баданарка е нужно да се постави една вътрешна изолация с гибскартон и каменна вата. Това е изпитан метод и ти гарантирам, че ще забравиш за мухала. А това, че дограмата е с клапи и тем подобни и всичките работи дето се приказват за нея не са от такова значение. Дупките на дограмата е необходимо да не се запушват, но ако бъдат запушени, мухалът ще се появява само около тях във основата на прозореца. Другото което е за тези дупки е, че тяхното предназначение е не само за да излиза конденза, а и да обират линейното разширение на дограмата при различните температури и сезони. Те не играят роля при появата на мухал върху съседната стена. Надявам се да съм Ти бил полезен.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.03.13 09:23#5ХристоХристоНовакРегистрация: 01.03.13Град: ЯмболОтговори: 1от: Мухъл, ПОМОЩСложете сенник на прозореца или напръскайте стената с течна гума.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.04.13 08:16#6svetlasvetlaНовакРегистрация: 15.04.13Град: -Отговори: 2от: Мухъл, ПОМОЩosven dograma imate li i klimatik v pomeshtenieto ako ima ot dogramata i klimatika eОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.16 01:44#7Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Мухъл, ПОМОЩедна жена ми каза, че и с обикновена белина става да се почисти мухъла, всички препари против мухъл са с белина! иначе ние имаме същия проблем през зимата полловината къща има овлажнител за въздух заради малкия (понеже все пак е сух въздуха днес е около 30 % а трябва да е над 40) а от другата страна на къщата (бани , перални...) там пък имаме уред за обираане на влагата...не виждам кой знае какъв ефектОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.16 02:12#8Yana G.Yana G.ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: ВарнаОтговори: 331от: Мухъл, ПОМОЩкупувам си Саво, но според мен това си е чиста белина в по-добра опаковка и висока ценаОтговорОтговор с цитат
  • 01.04.16 01:24#9NickNickНовакРегистрация: 28.05.11Град: ВарнаОтговори: 17от: Мухъл, ПОМОЩСамата истина ОтговорОтговор с цитат
  • 03.04.16 10:02#10Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Мухъл, ПОМОЩНие сме с външна изолация и пак имахме мухъл,нашия проблем се реши когато остаклихме терасата.Иначе savo,astonish са много ефикасни, но с тапети е по- голям проблема.Може да опиташ и със спирт и глицерин,аз пръсках прозорците и под леглата с такава смес и имаше голям ефект.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.04.16 10:10#11Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Мухъл, ПОМОЩПри такива проблеми използвам SAVO. Слагам и влагоабсориращи дунапрени. ОтговорОтговор с цитат
  • 04.04.16 08:48#12МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Мухъл, ПОМОЩИ аз ползвам Саво, но когато проблемът е генерален, препарата помага само временно. Трябва си ремонт.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.04.16 08:45#13Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Мухъл, ПОМОЩОтърването от мухала е трудно начинание.Редовно проветряване,осигуряване на вентилация и добра изолация са на първо място в борбата.А вече засегнат участък знам се третира като се напръска със спирт.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.06.16 03:30#14NikolNikolЧиракРегистрация: 14.11.14Град: КърджалиОтговори: 18от: Мухъл, ПОМОЩАз също живея в нов апартамент с дограма и всяка зима се получава мухъл .
    Намерих един евтин препарат ,който ми върши чудесна работа и не обезцветява цветовете на мазилката.Казва се А1 и е за 1,50лв.,пръскало и веднага изчезва всичко н,не е необходимо да бършеш след това.
    Магия...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.06.16 10:42#15marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Мухъл, ПОМОЩРоси Трифонова, доста съвети си получила , но само някои от тях са добри и за съжаление мисля, че точно тези се прескачат. Единствено съветите на Георги и на Demin са добри и съответно качествени. Прочети ги отново и ги приложи на практика. Устройството Аереко се продава в София - Френска фирма е, специализирана в борба с мухъла по стени вследствие поставянето на ПВЦ дограма. Струва около 60 лв. Това е малко панелче което се монтира на самата дограма и чрез него се постига посдтоянен обмен на въздух. Нищо друго няма да ти помогне, САВО, белина, или други препарати са временни неща и мухъла отново ще се появява. Сложила съм си една от най-добри на пазара дограми, това е Кьортинг и въпреки всичко се получаваше жесток конденз по стъклата най-вече зимно време , защото прозорците са затворени. При поставянето на това панелче на Аереко проблемите ми свършиха и конденза изчезна завинаги. Съжалявам, че не мога тук да ти пусна линк за да разгледаш по-добре какво представляват, но отвори Гугъл и ще ги намериш и ще добиеш представа.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.16 09:04#16Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Мухъл, ПОМОЩАз си купих на церезит устройството за мухъл, това дето вътре има гъба- не е истина с колко вода се напълни и то мръсна. От както го ползвам да ми изсмуква влагата в стаята, мухъл не съм видялаОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest