Gotvach.bg»Форум»Българска Кухня»Американска храна в България

Американска храна в България

  • 07.05.15 06:17#1Мина ГерговаМина ГерговаНовакРегистрация: 06.05.15Град: -Отговори: 3Американска храна в БългарияНе смятам за нормално да ядем по Американски метод! Като пример давам: - MC Drive - KFC Drive
    С всеки ден все повече се приближаваме до американския начин за ядене, а всеки втори обикновен човек в Америка е с наднормено тегло!
    БЪЛГАРИ, ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!!!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.07.15 02:45#2Мина ГерговаМина ГерговаНовакРегистрация: 06.05.15Град: -Отговори: 3от: Американска храна в България дааОтговорОтговор с цитат
  • 16.10.15 06:05#3miglenamiglenaНовакРегистрация: 01.10.15Град: АлиноОтговори: 3от: Американска храна в БългарияАми, все повече европейски държави се усещат и забраняват тези изключително вредни храни. Но нали в България обичайно сме с около 20 години назад от всички, та не знам....ОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.16 08:26#4Мария БеженарМария БеженарНовакРегистрация: 07.01.16Град: БургасОтговори: 20от: Американска храна в БългарияХраната в Америка е евтина защото е бъкано с какви ли не хормони.Каквото хапнеш всичко ти се лепи.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.16 03:12#5Снежа Е.Снежа Е.НовакРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 10от: Американска храна в БългарияМоите уважения, но аз бих искала да кажа, че едно и Американската храна или Американската кухня и друго са fast food заведенията като MC и KFC, които ние знаем и са се наложили по цял свят. Традиционната американска храна е много вкусна, а MC и KFC са нещо друго.
    Колкото до наднорменото тегло, MC и KFC и "американския начин на хранене", какво ще кажете тогава за дюнерите и техните вариации, пиците на парче или нашите родни баничарници.Извинете ме, но аз мисля, че ако замените MC и KFC и ежедневно висите в някоя баничарница и нагъвате мазни баници и понички, резултата вероятно ще е същия. Нашия български вариант на американското храна не е по-добър или по здравословен - да се тъпчем с тестени и мазни изделия.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.01.16 09:43#6Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Американска храна в Българиядаааааа! ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.16 09:46#7Драга МишеваДрага МишеваЧиракРегистрация: 08.01.16Град: СофияОтговори: 44от: Американска храна в БългарияАз също съм много против. Виждала съм много семейства с малки деца / 4-5 годишни/ да седят и да си хапват бургери в MC или KFC. После децата били затлъстяли, как да ги накараме да спортуват и т.н.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.01.16 10:43#8Христо ПетровХристо ПетровНовакРегистрация: 07.01.16Град: КукоревоОтговори: 144от: Американска храна в Българиямного е вредна за нас и нашите деца! ОтговорОтговор с цитат
  • 20.01.16 12:57#9МаргаритаМаргаритаНовакРегистрация: 19.01.16Град: СофияОтговори: 229от: Американска храна в Българияаз избягвам да ям, но при положение, че са толкова разпространени, се изкушавам някой пътОтговорОтговор с цитат
  • 21.01.16 05:14#10Мина ГерговаМина ГерговаНовакРегистрация: 06.05.15Град: -Отговори: 3от: Американска храна в БългарияВижте госпожо,
    признавам заглавието е сгрешено!
    Американска храна няма - защото американски народ НЯМА! Това е смесица от народи и на всичкото отгоре въобще несполучлива! Тази "храна" е бъкана с гадорий, но нашата баница не е това което купуваме от баничарниците! В баничата има олио (което в днешно време е боклук, а преди - не!)
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.01.16 03:52#11Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Американска храна в БългарияИ все пак си предпочитам родната пред американскатаОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.16 09:45#12Снежа Е.Снежа Е.НовакРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 10от: Американска храна в БългарияТук навлизаме в едни много дълбоки води. Това кой какъв народ е няма нужда да се обсъжда, все пак говорим за храна, а не за история. По отношение на здравословност - да, тези заведения за бързо хранене предлагат храна, която е вредна. Аз също ще опитам един ден да огранича детето си от тези места.
    Иначе на днешно време кое е полезно, не мисля, че проблема е само в MC и KFC.
    Знаете ли как се правят родните ни кренвирши и колбаси и колко гадории се слагат вътре смлени, знаете ли какво се слага в лютениците или колко набухвател или какво ли не се слага в хляба, за да стане такъв какъвто е? А месата, които се пълнят с течност, за да са големи и тежки, или с какво се огояват животните за повече месо, а сиренето, кашкавала и така наречените "млечни продукти" как се правят? А знаете ли при колко от тези български фирми, които ги произвеждат, са открити нередности? А фалшивото ни масло? Неистинското биволско мляко? Плодовете и зеленчуците с химикали? А тези, които ги мажат с нещо като парафин или друго(пример: ябълки), за да са лъскави и да имат търговски вид, а безалкохолните ни и фалшивия алкохол? соковете и нектарите дето съдържали 100% плод...дрън-дрън... от хляба и храните до единия прост чай и подправки, всичко е прецакано. Знаете в моя град как събират липа за чай и предават в пунктове за изкупуване? виждала съм като падне цвета от дърветата в парка и разни там минават с метлите, метат от земята липов цвят и продават... Нека не говорим за народ и храни помия. Не е основателно да забъркваме народността на някого.
    Относно нашите баничарници, баници и т.н. въпроса не е само до използване на добро олио, или на пример тези които заместват сиренето с извара и т.н.
    Идеята е, че както заведенията за бързо хранене, така и прекомерната употреба на тестени изделия, също не са полезни и водят до проблеми и затлъстяване.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.01.16 04:42#13МаргаритаМаргаритаНовакРегистрация: 19.01.16Град: СофияОтговори: 229от: Американска храна в Българиятова е така наречената джънк фуудОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 02:20#14Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Американска храна в БългарияТъй като вече повечето българи са в чужбина, всеки се връща с някаква чуждестранна рецепта и дефакто почва да се използва и у нас. Според мен е напълно нормално в днешно време.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 05:41#15Илияна ДимоваИлияна ДимоваГуруРегистрация: 12.01.16Град: РадневоОтговори: 666от: Американска храна в Българияхапваме хамбургери , но не редовноОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.16 10:53#16Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Американска храна в Българияфаст фууд вече е бум тук, все повече хора поради липса на време ядат замразени храни, полуфабрикати и бърза храна.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest