Gotvach.bg»Форум»Начинаещи кулинари»Неуспехи със силиконови формички

Неуспехи със силиконови формички

  • 10.01.16 01:07#1Мария БеженарМария БеженарНовакРегистрация: 07.01.16Град: БургасОтговори: 20Неуспехи със силиконови формичкиМили хора, моля, за помощ....
    Вече втори силиконови формички и нищо... Всичките ми опити са пълен провал. Кексчетата залепват и изобщо не излизат в желаната форма. С тефлонова форма и хартиени чашки резултата е перфектен без значение дали правя сладки или солени... Но новите формички са толкова хубави, а резултата толкова плачевен, че ми се вие от мъка.
    Моля, ако имате изпитани рецепти или най-вече инструкции за печене в силиконови форми да споделите. Защото при тези ми опити не разбирам, кое им е толкова практичното...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 08:31#2Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Неуспехи със силиконови формичкиАз имам голяма за кекс силиконова форма и досега не съм имала проблем.Последният кекс който правих (резептата съм я качила да не я преписвам и тук) си беше нормален, аз дори не я омазнявам. Наистина както някой беше споменал по-горе трябва просто да се изчака преди да се извади да изстине хубаво. Тя се огъва и е доста лесно след това леко да се отлепя по-малко ако чак толкова се е залепила. Друго което ме учуди че стана защото не бях сигурна за резултата е Кодрит Кадир. Е не съм очаквала да стане обаче формата ми за торта беше много стара и разкривена и не можах да я облепя като хората и започна да ми тече крем карамела. Прехвърлих в силиконовата форма която имах и си беше ОК. Имам и форма за мини кексчета ама веднъж съм я ползвала преди доста време ама там слагах малки хартийки за кексчета та не съм имала проблем с ваденето...ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 10:01#3Гергана ГеоргиеваГергана  ГеоргиеваГуруРегистрация: 19.01.16Град: РадомирОтговори: 527от: Неуспехи със силиконови формичкиПолзвам ги и съм доволна от тях!ОтговорОтговор с цитат
  • 30.04.16 11:12#4NEVINEVIПомощник ГотвачРегистрация: 01.02.16Град: МалчикаОтговори: 117от: Неуспехи със силиконови формичкиНямам неуспехиОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest