Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Ограничавате ли сладкото на децата си?

Ограничавате ли сладкото на децата си?

  • 11.04.16 09:14#1Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252Ограничавате ли сладкото на децата си?Здравейте, детето ми е на 3 години и половина и има развалено зъбче. Не съм от параноичните майки, които нищо сладко не дават на децата си, но предпочитам да не е в големи количества. Когато обаче я пратим за един ден при баба й се закусва, обядва и вечеря с бонбони, вафли и кроасани...Какво е вашето мнение по въпроса? Смятате ли, че децата трябва да бъдат ограничавани или развалените зъби може да се появят така или иначе.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.16 12:54#2Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Ограничавате ли сладкото на децата си?И моето дете ,много обича сладко, аз също. И той има няколко развалени зъбчета и вече оправени , а е на 6 години. Гледам да не прекалява много със сладкото, особено с бонбони и шоколади защото на него му се появяват пъпки.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.16 01:09#3Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ограничавате ли сладкото на децата си?а пък аз не обичам и явно затова се опитвам да я науча и нея така. Казват че и на килограмите влияе доста макар и да не съм напълно убедена в това твърдение.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.16 07:12#4Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Ограничавам им сладкото да. Наблягам на меда,плодовете и домашно приготвените торти и сладки неща. А относно бабите нямам такъв проблем, нашите баби когато идват на гости носят плодове,месо,мляко,кашкавал,бисквитки, такива неща, а когато ние сме на гости готвят неща който и аз приготвям за децата си. Но няма как да минем без сладолед и някое сокче примерно...ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.16 09:24#5Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ограничавате ли сладкото на децата си?е от време на време е ок, а меда как им го давате? в нещо смесен или чисто така мед, защото дъщеря ми не го харесва.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.16 10:23#6Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Ограничавате ли сладкото на децата си?В сладкишите,чай,лимонада,палачинки,тиквеник,мюсли,топло мляко,..замествам захарта в повечето случай с мед ( домашен ).ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.16 10:38#7Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Тя го усеща, когато е в нещо за пиене, а пък в рецепти за готвене на мен не ми се получава номера, защото му е различна консистенцията от тази на захарта.Иначе баща ми има кошери и меда ни е от първа ръка. ps:ОтговорОтговор с цитат
  • 12.04.16 07:41#8Наталия ПетроваНаталия ПетроваГотвачРегистрация: 18.02.16Град: КърджалиОтговори: 137от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Ами...няма с какво да помогна тогава..ОтговорОтговор с цитат
  • 12.04.16 11:46#9Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Моето дете обича мед , даже така да си хапва с лъжица. И нашият мед е домашен и съответно истински .ОтговорОтговор с цитат
  • 12.04.16 02:37#10PressyPressyЧиракРегистрация: 11.03.16Град: ЛовечОтговори: 118от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Нямам все още деца за огромно съжаление,но пък съм горда леля на двечки малки момченца,които постоянно стоят при мен ! Давам им сладко ,разбира се ,но не постоянно! Давам й ,когато ми помогнат с чистенето или готвенето вкъщи или се хранят полезно и редовно,после малко сладичко ,като награда по-скоро ! Те нямат проблеми със зъбчетата,може би е и до ген ,не знам !ОтговорОтговор с цитат
  • 15.04.16 08:08#11Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Хубаво е да се ограничават децата от сладко. Трябва да ядат в умерени количества, защото може да не се развали само зъбче, но и да доведе до редица други болести.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.04.16 03:47#12Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Ограничавате ли сладкото на децата си?не,той сам се ограничава ОтговорОтговор с цитат
  • 27.04.16 09:49#13Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Опитвам се но не ми се получава. Както се казва, отворихме кутията на Пандора с шоколада и сега се реве постоянно за шоколад. Другото което обичат са бисквити от всякакъв вид и Пингуи. Уж ограничавам ама не минава ден без нещо сладко...ОтговорОтговор с цитат
  • 05.05.16 10:02#14Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ограничавате ли сладкото на децата си?не е хубаво да се учат да ги подкупвате с награди за свършена работа ) от опит го казвам...трябва друг подход за се научат да помагатОтговорОтговор с цитат
  • 05.05.16 10:03#15Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ограничавате ли сладкото на децата си?на каква възраст е детето?ОтговорОтговор с цитат
  • 10.05.16 07:14#16Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Ограничавате ли сладкото на децата си?Ние сме на годинка и много обочаме сладко, но се ограничаваме. По едно киндер шоколадче или малка вафла е достатъчно.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest