Gotvach.bg»Форум»Кухненско оборудване и техника»Ретро готварски инструменти

Ретро готварски инструменти

  • 02.10.16 11:51#1Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428Ретро готварски инструментиПовечето от нас обичаме да използваме в кухнята си съвременни и модерни уреди и инструменти, но и много от нас си имат по някой ретро инструмент, който си ползват от години и не биха го заменили и за най модерното му копие.

    Вие имате ли такъв готварски уред, съд или инструмент?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 02:40#2Христилияна ДимитроваХристилияна ДимитроваМастър ШефРегистрация: 04.06.16Град: ПлевенОтговори: 238от: Ретро готварски инструментиМиксера на свекърва ми. Подарък й е от сватбата,но върши чудесна работа.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 02:53#3Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Ретро готварски инструментиИмам ретро хаванче за чесън и мелничка за черен пипер, те направо са с антикварна стойност но ги ползваме. Много са красиви и удобни.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 03:30#4Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Ретро готварски инструментиИмам от едновремешните дървени лъжици, които са още от времето на прабаба. Много по-здрави са от продаваните днес по магазините.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 06:45#5Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ретро готварски инструментиНие пък си купихме стара къща пълни с всякакви джунджурии и дори има едно нещо което не зная как да използвам, но не мога и да кача снимка да ви питам какво е. Като дървена точилка но плоско и с форми в него издълбани примерно детелина, кръгче...вече и не помня отдавна го прибрах, но все още ми е интересно. Мислех, че е за оформяне на сладки, но се лепят и като ги извадя не им остава хубава формата.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 07:17#6ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Ретро готварски инструментипри мен е едно дървено хаванче не знам от колко години е ,направо си е реликва ,ще остане за вечни времена Преди 30 год си купих немска мелничка за кафе електрическа ,още работи - с нея мелех почти всичко ,сега вече я ползвам по рядко затова още работи ))ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 07:57#7Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Ретро готварски инструментиТова както го описваш ми прилича на бухалка за пране.Едно време като са перели жените на селската чешма са я използвали като са тупали с нея прането.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 08:05#8Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Ретро готварски инструментиАз обожавам стари инструменти и съдове.За жалост имам само няколко глинени чинии.Но имам и една електрическа немска,алуминиева тенджера в която използвам и сега.В нея готвя баница , пълнени чушки ,пиле с картофи.Имам хубава голяма фурна,но някои неща не стават толкова вкусни както в тенджера.А на вилата на родителите ми има огнище на което готвим от време на време.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 08:31#9Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ретро готварски инструментиБи трябвало да е нещо за кулинарията, защото бабата от която купихме къщата си беше наредила нещата по чекмеджата и рафтове и това чудо беше в плик с всякаквки формички за курабиики, прибори и много други джаджи.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 08:48#10Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Ретро готварски инструментиОсвен точилка да е някаква по различна може би.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 09:40#11Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Ретро готварски инструментиOсвен да я снимаш като декорация към някоя рецепта.Много ми стана любопитно.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 09:56#12Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Ретро готварски инструментиИ на мен ми е любопитно защото имахме село и баба ми имаше доста такива стари инструмента но за този и аз не се сещам кой е.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 10:17#13Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ретро готварски инструментиХитро )) Добра идея - като го щракна ще ви кажа рецептата за да сме си взаимно полезни ))ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 10:17#14Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Ретро готварски инструментиМоника това да не е дървена щампа за бисквити? Трябва да я набрашниш добре преди да щамповаш върху тестото.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 10:22#15Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ретро готварски инструментиДа, Сия така както го казваш (дървена щампа за бисквити) точно такова нещо си го представям и аз че е, но помня че тогава го намазних, а не съм му слагала брашно и вероятно затова и резултата ми беше трагичен. Иначе друго приложение не мога да му измисля, но и с това име гугъл не ми помага много )) Утре ще го потърся и ще опитам.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.16 10:23#16Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Ретро готварски инструментиМоят съпруг е фен на ретро съдове и инструменти. Има малка колекция. Там присъства и дървеното хаванче, медни бакърчета, джезве, шарени битови чинии, ножица и др.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest