Gotvach.bg»Форум»Кухненско оборудване и техника»Ретро готварски инструменти

Ретро готварски инструменти

  • 02.10.16 11:51#1Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428Ретро готварски инструментиПовечето от нас обичаме да използваме в кухнята си съвременни и модерни уреди и инструменти, но и много от нас си имат по някой ретро инструмент, който си ползват от години и не биха го заменили и за най модерното му копие.

    Вие имате ли такъв готварски уред, съд или инструмент?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 01:18#2Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ретро готварски инструментиХайде момичета помагайте- сложих снимка с моята точилка )) на рецепта на Ваня- Лесна торта с готови блатове. Сега като я загледах пак само за сладки ще да е няма какво друго да е но ако знаете поне как се казва да си зная и аз ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 01:33#3Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Ретро готварски инструментиНа мен ми прилича на точилка за фигури на тесто, без значение какво е.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 01:54#4Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Ретро готварски инструментиАз имам преса за орехчета,мидички и т.н ,която е на повече от 30 години(подарък от свекървата) , дървено хаванче,глинени съдове(също доста стари) ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:08#5Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Ретро готварски инструментиВидях я, Моника,според мен е за нещо като курабийки или меденки, на принципа на орехчетата. Нещо като щампа, сложи малко тесто, притисни го хубаво по формата, във вдлъбнатината сложи примерно някакъв пълнеж и покрий с друга част тесто, след което се опитай да ги махнеш, ама първо хубаво я набрашни. Само едно такова чудо ли е? Да не са две части които да се съединяват като преса или ти е само едно?ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:11#6Monika IvanovaMonika IvanovaМастър ШефРегистрация: 10.04.16Град: ЛомОтговори: 252от: Ретро готварски инструментиСамо едно е сега, пък може и във времето второто (ако е имало такова) да е изчезнало. Все пак ни оставиха и климатик без дистанционно, което се оказа, че струва почти колкото климатика та нищо не ме учудва вече. Ще пробвам тези дни, когато избие зъбче на бебока и ме остави да си готвя на спокойствие ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:15#7Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Ретро готварски инструментиХе,хе пък аз мисля за дървена бухалка за пране! Моника ,Си е е най-близо до разгадаване на инструмента! :ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:18#8Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Ретро готварски инструментихахаха Бени, то като го гледам и за друго може да се ползва, ама с тея фигури, освен да са си щамповали праните дрехи, знам ли )ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:20#9Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Ретро готварски инструментиМоника,тия стари принадлежности могат да бъдат чудесна декорация за снимки.Направо ти завидях,но инструмента не разпознах.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:22#10Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Ретро готварски инструментиИ мен ми мина през акъла за други приложения на тая ,,бухалка",но не посмях да напиша. ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.16 10:22#11VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Ретро готварски инструментиГоворейки за преса за миди, гъбки, орехчета бях изненадана, че още ги продават.Видях скоро такава в един магазин.Смятам да си купя такава.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest