Gotvach.bg»Форум»Хранителни добавки и заместители»Помощ! Дайте мощен имуностимулатор

Помощ! Дайте мощен имуностимулатор

  • 21.12.16 10:49#1Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428Помощ! Дайте мощен имуностимулаторЗдравейте, моля за изпитано билково лечение, което да действа като мощен имуностимулатор.
    В началото на месеца ме диагностицираха с инфекциозна мононуклеоза с увреждане на далака и черния дроб. Вируса на Ебщайн бар не се лекува с антибиотици, затова ми изписаха Изопринозин и оптихепан за черния дроб. Заради натоварването върху органите е важно да не приемам силни лекарства, и да се пазя от допълнителни вируси. Всичко добре до вчера, когато отново ме почнаха болки в гърлото с кашлица и смотана температура която варира 37-37.5 градуса.

    Пуснаха ми пак кръвните изследвания и минах на уши нос гърло. Той не смее никакви лекарства да ми предписва и каза да взимам максимално билкови и хомеопатични средства за спешно повишаване на имунитета. Няма как да съм нон стоп стерилна и съм лепнала втори вирус, въпреки че стоя постоянно в стаята и тук таме ходя до магазина. Не ми стигна тоя ебщайн пък и грипа ме хвана. Правих какво ли не вече, то не беше джинджифил, то не бяха лимони, мед, куркума и въпреки това съм хванала нов вирус. Ако някой знае нещо изпитано, което наистина помага и действа , ще се радвам да сподели опит.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.16 12:57#2Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторМного неприятно наистина.Ти си изпробвала почти всичко.Аз също бях прекалила с лекарствата след два поредни грипа.Скоро и мен ме почнаха болки в гърлото,а след тях винаги следва продължителна и мъчителна кашлица.Аз лично се наливам много с чай.Правя си комбинация от мурсалски,липа и мащерка,но не в пликчета,а сушени.Също така си правих отвара с орехи.В един литър вряща вода слагам 3 леко счупени ореха.Варят се 10 мин.,след това 15 мин.отварата се прецежда.Добавя се мед и лимон и се пие 3 пъти дневно.За кашлицата лично аз си купувам билкови бонбони,с евкалипт.Успокояват кашлицата и болките в гърлото.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.16 01:47#3marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторСийче, не се притеснявай. Този грипен вирус от най-обикновени лекарства ще мине без антибиотик. За два-три дни нещата ще си дойдат на мястото, спокойно. Ще се оправиш. За кашлицата има прахчета , които ще ти помогнат. Може би тази година след тази прекарана тежка инфекция трябваше да си поставиш една ваксина против грип. Върши работа. Другото което си направила е напълно достатъчно. Изопринозина е силен и той помага в дълго време. Нямам идея с какви допълнителни хран. добавки можеш да засилиш имунитета. Пази се!ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.16 10:46#4Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторБлагодаря ви момичета
    Бени, още утре ще направя тази отвара с орехите, не съм чувала, но задължително ще пробвам. Чай пия много, вече ми втръсна да ти кажа. Имам много сушени билки и слагам в една тенджера квото намеря и пия, обаче вместо да се подсилвам аз обратното ..

    Миме и аз мислех че изопринозина ще ме вдигне, вече втора седмица го пия по схема, първата беше ударна доза, сега нормализирахме приема и си мислих че ще ме защитава, обаче уви.. Ваксина няма как да поставя защото в момента съм с активна мононуклеоза, на 10ти правих кръвните тестове и тогава правих и за ебщан бар и излезе положителен, казаха ми много да се пазя да не настивам допълнително и все едно ми казаха хвани нов вирус, няма такава къращина..В петък пак съм на преглед и се надявам да се постабилизирам малко до тогава, че май ще си прекарам празниците в болница.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.16 10:58#5marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторНе, не, ваксина при положение, че още има инфекция е крайно противопоказно. Абсурд! Къде я хвана тази детска болест...нищо, ще ти мине, бавно минава, но си отива в един момент. Ако стане по-лошо положението с гърлото, примерно налепи се появят, ни ти го пожелавам мила, казвам го за всеки случай, си купуваш нишадър на прах от аптеката и през два дни си намазваш гърлото с нишадър. Става така: на една дълга метална пила овалваш памук, леко го навлажняваш, топваш в нишадъра поизтупваш и бързо намазваш гърлото или сливици ако имаш. Същото важи и за зачервено гърло. Не е отровно, не ти пречи на нищо, само е гадно, на вкус е горчивко. После няма да се храниш с нищо поне един час, може и повече. Върши фантастична работа. Бъди спокойна, няма да се отровиш, лекар ми го е казал за детето и така му спасих гърлото от операции на сливици. Забравихме какво е това зачервено гърло, ангини и т.н. Сега вече е голям мъж.
    Профилактично го правих една цяла зима веднъж седмично.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.16 11:09#6Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторЕ и аз това се питам, къде я хванах.. доктора ме пита с кой се целува, викам с никой ) Предавало се чрез целувка най вече, абе моля ти се направо думи нямам. Успокоително е да, че се лекува, ама три месеца най малко ще си нося инфекцията. За сега нямам налепи, обаче гърлото направо ми гори, нямам сливици и май е по добре че нямам. Лекаря си каза че бавно се лекува и само с имуно добавки, с нищо друго. И най-лошото е че ме удря в черния дроб и далака, няма да ти казвам какви болки имам от ляво и дясно. Утре ще забъркам пак разни бъркочи, сега четох че и прополис е добре да се взимаОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.16 11:18#7marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторПрополис не вреди, взимай, но и внимавай с тези бабини илачи да не натоварваш черния дроб. Много почивка заради далака, кислород - ще ходиш на разходки в парка. Честно! Ще се оправиш, но пак ти казвам много бавно минава, дълго време ще чувстваш умора, може и температура да вдигаш, и само с изписани от лекар лекарства... Дълго време напред ще си правиш изследванията, независимо, че си се оправила и се чувстваш добре. Те са си специфични. Вярно е, че от целувка може, а и може да е бил в латентен период до момента, т.е. да си го имала в себе си и сега да се е провокирал от нещо , от вирус... от нещо. Мисля, че трябва да те наблюдава вирусолог + имунолог. Не знам кой те наблюдава. Ще се оправиш!!ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.16 03:41#8Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторТочно в сезона на настинките и вирусите е доста трудно да се опазиш.Никакви контакти с хора и посещаване на места с много хора.Това за нишъдъра и аз съм го пробвала и има ефект при налепи.Заимунитета се сетих за бирената мая и пресен сок от червено цвекло.Това съм го чувала от лекари.Оправяй се по-бързо.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.16 09:56#9КалиновКалиновНовакРегистрация: 17.01.16Град: -Отговори: 1от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторБял трън,има го във вид на масло и хапчета но е най-добре да се закупи от био магазин,използва се за лечение и пречистване на черен дроб и засилва метаболизма и имунната система,има доста информация в интернет за полезните му свойства.Но попитах днес специалист по био продуктите и особенно билките и препоръча бял трън.Дано съм бил полезен.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.12.16 05:11#10Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторКак си Си?ОтговорОтговор с цитат
  • 24.12.16 11:22#11Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторЗа кашлицата мога да ти препоръчам чай от босилек, лукчета и мед. Много помага.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.16 01:12#12Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторАми днес съм малко по добре, лежа си и си почивам. Отпаднало ми е и нямам сили за нищо, но се надявам скоро да се оправя. Благодаря Бени, весели празници! Бъдете здрави, щастливи и благословени! ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.16 01:15#13Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторБлагодаря Ваня, кашлицата я пооправих засега, с босилек не съм чувала, но лукчетата ги варя с кока кола. Гърлото все още ме наболява и много трудно преглъщам, но смуча трахизан и се моля да почне да помага вече Весели празници, бъдете здрави! ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.16 04:56#14marcheva14marcheva14Мастър ШефРегистрация: 21.11.12Град: СофияОтговори: 215от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторЗдравей, Сийче!
    Прочетох, че се чувстваш малко по-добре, радвам се. Няма страшно!!
    Весели празници ти желая и най-вече здрава Нова година! Късмет!
    Поздрав! Марчева
    ОтговорОтговор с цитат
  • 30.01.17 12:17#15Цветанка ЦветановаЦветанка ЦветановаГотвачРегистрация: 03.05.16Град: ЦеновоОтговори: 23от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторБих препоръчала Имунобор-хомеопатичен продукт , който при нас помага за възстановяване на имунитета в организма. Също в добавка Есберитокс, той е на същата основа и успокоява дихателните пътища. Скорошно оздравяване. Меда и лимоните да са в менюто ви всеки ден ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.17 01:58#16ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Помощ! Дайте мощен имуностимулаторПробвай с ферментирала напитка от цвекло. Много мощен имуностимулатор е. Ние вкъщи всички я пием сутрин със закуската, и болни няма. А малкия ходи на градина, знаеш там е инкубатор за вируси. Майка ми от както я пие вече не взема лекарства за високо кръвно, нормализира и се. А преди имаше и проблеми със жлъчката и черния дроб, вече няма оплаквания. От 5 години си я приготвяме вкъщи.
    Ето линк към рецептата:

    http://gotvach.bg/n5-81345-Квас_от_червено_цвекло_-_супернапитката,_която_отново_е_на_мода

    Успех!
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest