Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?

Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?

  • 23.01.20 01:32#1Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Здравейте, интересно ще ми е да споделите дали консумирате плодове и зеленчуци, които са извън сезона?
    Позволявате ли си да купите ягоди или зелена салата през януари?

    Аз лично избягвам, защото много рядко попадам на вкусни плодове и зеленчуци.
    А вие?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.01.20 02:28#2Yordanka KovachevaYordanka KovachevaАвторРегистрация: 03.02.17Град: ПловдивОтговори: 41от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Здравейте.
    По принцип избягвам да купувам плодове и зеленчуци, когато не им е сезона, защото са безвкусни. Понякога обаче се налага, защото искам да приготвя дадено ястие, в което присъстват и нямам друг избор освен да рискувам.
    Точно вчера си взех ягоди и за моя изненада бяха сладки и вкусни, но много твърди и цветът им отвътре чисто бял. Много странно.
    Определено си предпочитам продуктите, когато им е сезона.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 11:22#3ЗориЗориГуруРегистрация: 20.01.17Град: -Отговори: 175от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Аз купувам. Какво ще рече извън сезона - този зимен сезон не прилича много на зима, така че всичко е много относително. Диня и пъпеши не купувам зимата, поради високата им цена най-вече ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 03:45#4Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Примерно зелена салата маруля, една вечер много лошо ни боляха коремните след консумация.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:03#5Yordanka KovachevaYordanka KovachevaАвторРегистрация: 03.02.17Град: ПловдивОтговори: 41от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?За марулите и изобщо зелените салати се знае, че когато се хапват на гладно могат да предизвикат такива стомашни смущения. Това се получава при по- чувствителни стомаси, независимо от сезона през който сте купули зеленчука.
    Хапвайте зелената салата в комбинация с друго мезе или като гарнитура към основно ястие, така е по- малко вероятно да ви заболи стомаха.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:06#6Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Мерси за съвета, Дани.
    Темата я бях пуснала точно след една такава нощ и сега като се върна назад, мисля че аз и децата е ядохме точно на гладно (уж за лека вечеря).
    Знам също и винаги ги накисвам в студена вода, поне за няколко часа.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.20 04:10#7Биляна ВладоваБиляна ВладоваМастър ШефРегистрация: 17.02.16Град: ЕленаОтговори: 189от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?какво значи извън сезон? в нашата държава в този момент климатичните условия не са подходящи не значи, че във всяка една страна е така. щом искане по добро качество не пазарувайте от големите вериги, използвайте специализираните магазини. ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.20 10:05#8Станислава ВълковаСтанислава ВълковаИноваторРегистрация: 12.04.18Град: ЯмболОтговори: 94от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?От време на време купувам от производител .ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.20 08:12#9ИивинкаИивинкаГотвачРегистрация: 16.12.19Град: ПровадияОтговори: 38от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Зелена салата понякога купувам, но ягоди не смея.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.20 08:50#10Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Скоро ще имаме и зелена салта и ягоди. Още няколко седмици и идват.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.20 08:53#11ИивинкаИивинкаГотвачРегистрация: 16.12.19Град: ПровадияОтговори: 38от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Нашите саладки са почти готови за късане, най-много ден два и ще ги опитаме. ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.20 08:57#12Аника ВойтАника ВойтМастър ШефРегистрация: 02.01.20Град: СозополОтговори: 87от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Оо супер.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.20 10:08#13Мария БожиловаМария БожиловаМастър ШефРегистрация: 09.12.15Град: СофияОтговори: 37от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Зелена салата купувам, защото много я обичаме.В магазина за зеленчуци в квартала продават добри зеленчуци, които са извън сезона.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.03.20 09:36#14Краси А.С.Краси А.С.ЧиракРегистрация: 02.03.20Град: ДимитровградОтговори: 7от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Зелена салата съм купувала и хапваме у дома. Ягоди също съм взимала, но да ск кажа честно въобще не ми допадат. Нищо общо нямат с ягодите. Само вид имат, а вкус никакъв.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.03.21 05:42#15victoria_borisowavictoria_borisowaНовакРегистрация: 18.03.21Град: ВарнаОтговори: 7от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?В много редки случаи купувам продукти, които не са в сезон. Просто качеството им е ужасно и не е вкусно. Така съм научена от малка и съм свикнала да ям плодове и зеленчуци само, когато са в сезон.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.11.21 01:50#16Райна АговаРайна АговаНовакРегистрация: 19.11.21Град: ТърговищеОтговори: 53от: Купувате ли ягоди или зелена салата през януари?Зелена салата купувам независимо от сезона, а ягоди според цената.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest