Gotvach.bg»Форум»Начинаещи кулинари»Рецепта за доматена супа

Рецепта за доматена супа

  • 25.11.10 09:15#1vikitovikitoНовакРегистрация: 11.11.10Град: -Отговори: -Рецепта за доматена супаНякои има ли рецепта за доматена супа?

    Преди малко ядох една страхотна в "Бар на края на вселената". Иска ми се да сготвя нещо подобно, но нямам идея как. Определено имаше пасирани домати, но какво още... :cry:

    Ако някои може да помогне?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.11 11:40#2Татяна АнгеловаТатяна  АнгеловаНовакРегистрация: 06.01.11Град: -Отговори: 2от: Рецепта за доматена супаviktoria_kn :Някои има ли рецепта за доматена супа?

    Преди малко ядох една страхотна в "Бар на края на вселената". Иска ми се да сготвя нещо подобно, но нямам идея как. Определено имаше пасирани домати, но какво още...

    Ако някои може да помогне?

    Аз я правя така и става много вкусна

    1 кг домати или 1 буркан домати
    1 чаша фиде
    1 и 1/2 литра зеленчуков бульон
    1 -2 скилидки чесън
    1 средна глава лук
    1 -2 с.л. зехтин (олио)
    магданоз

    Олиото се загрява в тенджера. Фидето се запържва до златист цвят. Разрежда се с бульона и се кипва.
    Доматите се настръргват на ренде и се добавят и се вари около 30 мин или бурканът с домати се пасира заедно с лукът и чесъна. Прибавят се към фидето. Супата се вари 15 мин.
    Накрая се поръсва с нарязан на ситно магданоз и се сервира.

    Да ти е сладко...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.12 11:35#3Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Рецепта за доматена супаМоже да направиш и студен вариант - ГАСПАЧО
    Домат,чесън,сол,захар(малко),магданоз,може да сложиш и краставичка...Всичко заедно с пасатора и супата ти е готова
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 01:46#4Татяна ДимитроваТатяна ДимитроваНовакРегистрация: 07.01.16Град: ХасковоОтговори: 71от: Рецепта за доматена супапрез горещи дни често приготвям гаспачо - доматите са натурални, подправките също -НАСЛАДАОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 12:48#5Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Рецепта за доматена супаСтудена съм яла и много ми хареса.Всяка рецепта си иска чалъм ОтговорОтговор с цитат
  • 24.03.16 05:39#6Ваня БлагоеваВаня БлагоеваГотвачРегистрация: 10.01.16Град: ЛомОтговори: 574от: Рецепта за доматена супаАз никога не съм правила, но май ще взема да си направя, то не било кои знае колко сложноОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 09:34#7Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Рецепта за доматена супаДо сега не съм правил.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.04.16 10:00#8Сия РибагинаСия РибагинаМастър ШефРегистрация: 02.08.13Град: СофияОтговори: 428от: Рецепта за доматена супадомати,чесън,бульон,босилек,малко захар,сол и фидеОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest