Промяна на правилата?

  • 12.01.16 03:48#1Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308Промяна на правилата?Предлагам правилата на играта(на конкурса) цял месец да остават, каквито са заварени. Не е коректно по средата на месеца да се променят, тъй като всеки е започнал с ясна преценка за възможностите си и промяната може да ощети едни и да облагодетелства други потребители.

    Затова е редно, ако има промяна, то тя да е в началото на всеки месец, за да може така човек да прецени дали да се включи или не, без неприятни изненади :wink: :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 04:16#2Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Промяна на правилата?Нека всички се замислят, върху това да се забавляват с готвенето и снимките.На мен ми доставя истинско удоволствие. Щастлива съм и като спечеля награда.Но не всичко това да се случва на всяка цена! ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 04:55#3AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Промяна на правилата?@Jolie и @Лидия: добавянето на снимки към собствени рецепти ще бъде спряно от новия месец. В момента е активно, но повече от 1 снимка не вземаме така или иначе и то в завършен вид на ястието, защото има случаи когато потребители си добавят рецептата, ние я активираме и по-късно те си качат снимката. Но да, правилно е при добавяне на рецепта да се добавят и снимките.

    За да се наблегне повече на самите рецепти от следващия месец рецептите със снимка ще получават и повече точки, 14 вместо 11.

    На коментирането се дават минимални точки, и то на коментари, които наистина имат отношения по-темата, на останалите се нулират точките.

    Няма потребители, които да кликват по цял ден на бутона Сготви, защото той има редица ограничения и не позволява да сготвиш днес 20 рецепти.

    Бутонът Сготви ще си остане активен и на собствени рецепти, защото не е задължително някой да добави рецепта и непременно да я е сготвил, може да е добавил любимата рецепта на баба си, но лично да не я е сготвил. Вие спокойно можете да си кликнете на бутона Сготви на вашите рецепти да отбележите, че сте ги сготвили. Това е според правилата.

    @Kristin: Правилата на играта за актуалния месец остават заварено положение, както вече споменахме.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 05:17#4Деси МариноваДеси МариноваГотвачРегистрация: 05.01.16Град: КозлодуйОтговори: 247от: Промяна на правилата?Напълно съм съгласна. Аз лично не се възползвам от добавянето на снимки към моите рецепти, след като получа одобрение на рецептата. Най-малкото не смятам, че е коректно.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.16 05:25#5Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Не е коректно разбира се.Надявам се администраторите да направят забележка на тези потребители у те само да спрат да го правят.В българия сме,но все пак....ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 12:07#6Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Защо да не е коректно? Особено след като снимките са например :отвън и отвътре. За "прохождащи" в кулинарията като мен, е дори много полезно. Бъдете малко по-толерантни и към начинаещите :wink:ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 07:52#7Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Всеки има снимки отвън и вътре и сръпка по стъпка,но те трябва да се качват когато се пишв режептата.Там могат са се качат и 20 снимки за да ви е по ясна рецептат,а.Тук става сума за друго....ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 09:40#8Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Промяна на правилата?По колко снимки е редно да се добавят към качена рецепта от 1 потребител? Питам, защото засякох рецепта с качени 5 снимки, снимани под различен ъгъл, с което потребителя си е спечелил 15 точки. Твърдо подкрепям написаното от Jolie. С цел злоупотреби и фиктивно трупане на точки от безразборно качване на снимки, предлагам да има ограничение в качването им- примерно това да стане само при добавяне на рецепта (само по 1 бр. от потребителя създал рецептата) и при вече сготвена такава чрез натискане на бутона, потребителя да има право да си качи снимката в рамките до 3 дена примерно или нещо такова ако не разполага в момента с фотоапарат да я снима и качи. Смятам, че по този начин ще се намалят злоупотребите с трупане на точки.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 09:45#9Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?По просто и логично е са се добавят снимки към вече качена рецепта само на чужда такава.Към собствените рвцепти да св качват снимки само при записване на рецептата независимо от техния брой.Така точки ще се взимат само,ако си сготвил и снимал чужда рецепта,а не собствената си.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 09:53#10AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Промяна на правилата?@Мариела Христова: Няма такова нещо, има рецепти и с по 10 снимки, но те се добавят при добавяне на рецептата и не се дават точки за всяка снимка отделно.

    В момента е възможно да се добавят допълнително снимки към собствени рецепти, но дори един потребител да добави 5 снимки, ние избираме само една и останалите се изтриват със статус Излишна Снимка. Всъщност така потребителят губи откъм точки, защото ако си добави рецепта със снимка ще получи 11 точки, а той си добавя рецепта без снимки, за която получава 4 точки и след това си добавя снимка, за която получава още 3 точки, така точките стават 7, а иначе би получил 11. ps:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 10:08#11Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Промяна на правилата?Разбрах, благодаря много за уточнението.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 11:28#12Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Не е така.Ще говоря направо,за да няма криворазбрани и защо изобщо подех тази тема.Нищо лично към потребителката Добринка(вече се пише Доби) ,но забелязах на реи рецепти(може да не са само те),че е качула рецептата със снимка (получила е 11точки) и след нейното одобрение е качула с бутон качи снимка още една на разрязаното ястие,за да получи още 3точки(така печели 14 точки на рецепта).Защо не е сложила снимката на разрязаното ястия при качване на рецептата както е редно,а след това?Казах и го като коментар,но тя миотговори че не прави нищо против правилата.Тогава така ли трябва да започнем да процедираме всички?Ако няма проблем нека всички започнем да си слагаме втора снимка след това,за да имаме и ние повече точки щом може и няма да будем санкционирани.Изтриите ми точките за постовете тук,защото коментирам поради нередност,а не да ррупам нечестни точки.Награди така не се печелят.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 11:34#13Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Рецептите са повече от 9 с натрупани точки и сложени втори снимки след това.И отново е с първоначалното си име.Спрете се бе хора!!!ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 11:47#14Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Видях,че добавянето на снимки след това на собствена рецепта вече не носи точки.Благодаря!ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 12:58#15Добринка ПетковаДобринка ПетковаМастър ШефРегистрация: 17.12.15Град: МездраОтговори: 192от: Промяна на правилата?Ех,Иринка,голямо писане му удари за двайсетина точки повече.Никъде не прочетох "редно е да качите всички снимки заедно с рецептата,а не след като е одобрена"-къде съм сгрешила,че не ми е ясно.На някои рецепти,така съм преценила,така съм ги качила,какъв ти е проблема.Защо,просто не си качваш рецептите и се забавлявай,а не се затормозявай толкова много.Ааа,и много добре знам как се печелят награди-всичките съм си спечели честно,за разлика от някой.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.16 01:12#16Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Доби,както виждаш това мнение не е само мое.Аз го забелязах и аз започнах да пиша.Дали си ти или някой друг нма никакво значение.Всички играем за забавление,но трябва да бъде честно и коректно.Ако имаш някакво болки,че съм спечелила някой конкурс нечестно кажи ги.Не ме е срам от нищо и спя спокойно,защото играя честно.Игрите с гласовете ги печеля,защото имам прители.Тукне е така,няюа за какво да се тревожиш.Трупай точки,но по честен начин като всички други.Всички видха какво се прави.Не обвинявай мен.И пак ти казвам,дали си ти или някой друг пак шх да го напиша.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest