Промяна на правилата?

  • 12.01.16 03:48#1Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308Промяна на правилата?Предлагам правилата на играта(на конкурса) цял месец да остават, каквито са заварени. Не е коректно по средата на месеца да се променят, тъй като всеки е започнал с ясна преценка за възможностите си и промяната може да ощети едни и да облагодетелства други потребители.

    Затова е редно, ако има промяна, то тя да е в началото на всеки месец, за да може така човек да прецени дали да се включи или не, без неприятни изненади :wink: :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 02:54#2Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Освен това някои хора имаме и личен живот, не може постоянно да следим кой какво прави в сайта...ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 02:56#3Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Мартина, Аз за какво съм тук, не е Ваша работа. Яжте си шоколада и се успокойте!ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 02:57#4Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Само да ви спомена г-жо,че същата тази участничка има награди лично от мен.Незнам как така аз излизам злобната в случая.Можете да видите на моята страница колко конкурса съм провела и колко много хора съм наградила.Мислите ли,че не мога да си купя тези награди? Това значи да играеш за забавление.Да ти носи удоволствие готвенето и храната.Не лепете етикети без да познавате хората.От кога уличаването в нередност е злоба?Не можете да ме обидите,защото рова,което аз съм постигнала с кулинария в свободното си време никога няма да го изпитате.Мисля,че злобата е в друг.И пак казвам,нека ми махнат точките за коментарите тук,аз не се влияя от тяхa,а от рецептите си.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 02:59#5МаринаМаринаПомощник ГотвачРегистрация: 11.11.13Град: БлагоевградОтговори: 340от: Промяна на правилата?Насила хубост не става! Да, едва ли има човек, които не обича подаръци, награди и др. Бъдете активни ей така за кеф. Който има повече опит, нека го споделя. Нека допринесем за развиването на сайта и на форума с нови идеи, нови рецепти и съвети. Най-добрият стимул според мен трябва да бъде мисълта, че всички сме започнали от 0-та. Всеки е научил нещо ново с времето. На всеки от началото му се е налагало да рови в интернет или да се допитва до някой приятел. На вас не ви ли става приятно, когато някой поиска съвет лично от вас? Щом го прави, значи има защо. Затова нека продължим да се учим един от друг и да помагаме на начинаещите да се научат по-лесно. Без нападки и без обиди... ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:00#6Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Не наричам Вас злобна, така определям постъпката Ви. Доносниченето. Всеки си има интереси извън сайта. Кой какво е постигнал в живота, не му е мястото тук да се обсъжда. Но пък щом ви е хубаво да се похвалите, няма лошо ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:07#7AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Промяна на правилата?След вътрешно гласуване, разбира се съобразихме се и с нагласата на мнозинството от вас, решихме:

    Класация ще има, но:
    - за актуалния месец класацията ще се покаже 5 дни преди края на месеца. Така новите потребители, които се регистират по-късно, няма да се демотивират от точките на останалите, а активните потребители в края на месеца ще имат достатъчно време (5 дни) ако желаят да изкачат от една позиция на друга и да наклонят везните в своя посока.

    Пак повтарям: целта на сайта не е един потребител да се мотивира от точките на останалите, а да е активен защото му харесва и да допринесе за развитието на кулинарната мрежа. Защото сега активните потребители не са толкова много, но с всеки изминат месец ще се увеличават, тогава и наградите от 5 може да станат на 10.

    @Кристин: тъй като в момента няма класация, това не е промяна на правилата на конкурса. Промяна би било ако от днес една рецепта със снимка получава 5, а не 11 точки.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:10#8Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Никъде не съм казала, че е промяна на правилата, попитах тук, защото, ако пусна нова тема, пак ще има съскане. Виждам, че форумните ми теми много дразнят някои потребители.
    Смятам решението ви за много добро. Лек ден от мен и много усмивки )
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:12#9Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Ако няма награди дали изобщо ще пуснете някоя рецепта.Нека има само приз тогава за всички без материални награди и да видим тогава кой играе за забавление и кой не.Съгласна ли си? Ще нападаш ли тогава хората? Нека жури оцени рецептите и обяви победител.Ще пъскаш ли тогава теми или рецепти?На уста сте много нагласени,а като стане дума за нещо съществено не го коментирате?Защо? Спирам да пиша,понеже съм на работа (по 15 часа на ден,6дни в седмицата).Да не кажече ,че само с това се занимавам. Човек има ли желание ще постигне каквото иска дори да не спи,сори да лиши семейството си от внимание.Това не е злоба,а любов към хобито си! ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:24#10Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Чудесно. Приемам, че бихте се отказали от наградата си в замяна на приз. Много благородно от ваша страна.
    Доброто възпитание изисква да се обръщате към мен на Вие, така че ще ви бъда благодарна, ако ... нали
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:34#11Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?АЩе ти кажа нещо и се надявам да со затвориш устата.Вчета съм станала в 7 и съм работила цял ден-търговие с плодове и зеленчуци.След ранотния ден съм стоварила заедно с баща ми 6 ТОНА (600 гаци по 10 кг).Прибрах се в 21:40 и трябваше да меса питките от последната ми рецепта,защото магазините вече не работеха за хляб.Сготвих и след вечеря напусах 7рецепти,който сложих тук.И не заради наградата от 100лв.а заради рецептите.Легнах си в 1:30 и станах днес в 06:30 .Мислиш ли,че не обичам да готвя и гледам само да обиждам хората безпричинно,както казваш? Не само вие имате ангажименти извън конкурса!ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:39#12Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Промяна на правилата?Не ми слагайте думи в устата и не си позволявайте да ми говорите с този груб тон! Ако се измаряте и не си доспивате, не е тук мястото да си изкарвате събраната негативна енергия.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:45#13AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Промяна на правилата?@Кристин и @Джоли: в тази форумна тема се откъснахме от същественото и тук я спираме. Всички коментари извън темата ще бъдат вече изтривани.

    Нека всеки си гледа собствената паничка, а последните 5 дни гледайте ако искате и чуждата, но взаимните нападки не помагат на никой.

    Нека направим сайта едно добро място за начинаещи и опитни кулинари. Благодарни сме за приноса на всяка от вас, но той не трябва да е с цената на кавги и излишни нерви.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 03:54#14Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Промяна на правилата?Точно така! Упех на всички участници! ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.16 05:11#15Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Промяна на правилата?Поздрав на всички кулинарни маниаци но Готвач.БГ! Напоследък се начетох на какво ли не и не мисля, че за едни любители на кулинарията, това е редно!
    Аз съм учителка по професия и наред с това, че обичам децата, семейството си, обичам и това да приготвям какви ли не кулинарни изкушения, за да ги радвам и радвам самата себе си.С готвенето и поднасянето на храната, забравям за проблемите си и така се разтоварвам, за да не изпуша, от това с което ни натоварват в образованието.
    Да, има и състезателен характер. Освен това съм и учител по спорт и цял живот съм била по залите и площадките. За един спортист е много важно да побеждава, но той трябва да знае и как да посрещне загубата с достойнство. На това уча и моите ученици!
    Апелирам ви, наистина се забавлявайте! Удоволствие е да видя качени и публикувани рецептите ми! Наистина, обичам да снимам, така, че не държа да се добавят точки за отделните снимки, просто искам да ги разглеждам. А така се запазват и в картотеката, защото в даден момент, могат да се изгубят от личните ни архиви.
    За начинаещи, любители и напреднали - играйте честно и с удоволствие! Наградите ще споходят тези, които ги заслужават!
    Екипът се старае да не ощети играчите. Справя се отлично!
    Забавлявайте се! Рецептите няма да свършат, ако фантазията ви работи! Ще има за всички!
    Веселина - пълен любител
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.01.16 03:13#16Мария БожиловаМария БожиловаМастър ШефРегистрация: 09.12.15Град: СофияОтговори: 37от: Промяна на правилата?Jolie_ :Само да ви спомена г-жо,че същата тази участничка има награди лично от мен.Незнам как така аз излизам злобната в случая.Можете да видите на моята страница колко конкурса съм провела и колко много хора съм наградила.Мислите ли,че не мога да си купя тези награди? Това значи да играеш за забавление.Да ти носи удоволствие готвенето и храната.Не лепете етикети без да познавате хората.От кога уличаването в нередност е злоба?Не можете да ме обидите,защото рова,което аз съм постигнала с кулинария в свободното си време никога няма да го изпитате.Мисля,че злобата е в друг.И пак казвам,нека ми махнат точките за коментарите тук,аз не се влияя от тяхa,а от рецептите си.

    Ирина Андреева е напълно права.Ще бъде много справедливо да се махнат точките за писане във форума, защото наградите се дават да се наградят кулинарни постижения, а не писане във форуми.За писане във форуми можем да се надпреварваме и да не качваме рецепти, за да се печели награда.Това е комерсиално.Наградата е удовоствие за признание, че готвиш красиво, вкусно и те оценяват.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest